3 paź 2011

Nie wystraszysz nas Platformo...

Spójrzmy jaki rzeczowy i pełen ciepła przekaz proponuje nam "Prawo i Sprawiedliwość" jako plan do realizacji na najbliższe 4 lata .Miejmy nadzieję że pomimo różnego rodzaju kłód rzucanych nam pod nogi , przez tych którzy to przez ostatnie 4 lata zepsuli właściwie wszystko co tylko było możliwe, mój Naród wybierze prawdziwą wolność. Długo by wymieniać to co popadło w ruinę i zarosło chaszczami. Polska dnia dzisiejszego to rozpacz tysięcy rodzin pozbawionych dachu nad głową , ogołoconych przez fiskalizm. Ogłupione społeczeństwo aż do tej pory zastanawia się dlaczego to państwo skoro tak zapewniał i sam premier że udzieli wszelkiej niezbędnej w takich przypadkach pomocy - w rzeczywistości nie realizuje tego bądź pomoc jest odkładana ad acta ..

Straszy się PiS-em niczym dawniej babcie straszyły niegrzeczne dzieci - "Babą Jagą". Już widać jak kampania nienawiści przybiera na sile. Ci którzy mają wszystko do stracenia nie przebierają w środkach. Z całą pewnością bieżący tydzień będzie gorący i trudno także przewidzieć jakie jeszcze niespodziewane zdarzenia nam przyniesie. Jak już wiemy w Zielonej Górze doszło do wypadku w którym nieoznakowany radiowóz najechał ze skutkiem śmiertelnym przechodnia , w sam raz podczas objazdu premiera Tuska "Tuskobusem" po Polsce. Nie wiem czy jest prawdą to co usłyszałem od znajomych , którzy słuchali przekazu w mediach na ten temat . W odwecie za śmierć kibica(?) ktoś z tłumu zaatakował stojące nieopodal dwie policjantki , rzucono w nie kostką brukową. Jedną z nich skopano. W takiej sytuacji i to na gorąco trudno o rzeczową analizę. Kto wie czy nie był to misternie zaplanowany o wiele wcześniej "wybuch gniewu".

Mamy gorący ostatni tydzień przedwyborczy . Być może podobne ekscesy pojawią się i w innych miejscach . Licho nie śpi. W związku z tym nie dajmy się wciągać w żadne gierki w wykonaniu "pseudokibiców" czy innych zwolenników "gorących" dyskusji. Donald Tusk ma na pieńku niemalże z całą Polską "Stadionową" . Z pewnością mistrzowie PR których ma na swoich usługach sztab Tuska dwoją się i troją by jakoś wybrnąć z tego impasu . Jeden diabeł wie na jaki jeszcze szatański pomysł mogą wpaść owi jajogłowi by "dowalić" znienawidzonym - KIBOLOM.

Czas nieubłaganie ucieka , zwycięstwo platformy nie jest już takie pewne jak przed 4 laty . Oni o tym dobrze wiedzą. Doszli zapewne do wniosku że jak nie po dobremu to należy postraszyć . A nóż głupi lud się przestraszy . No i zaczęli napuszczać jednych na drugich . Stara rzymska maksyma się kłania . Jak do tej pory niezawodna . "Dziel i rządź". Najbliższy tydzień pokaże czy i tym razem "ludek" da sobą pokierować?

Z żeby nie być gołosłownym przyjrzyjcie się państwo temu co nam proponują w zamian ci którzy straszą nas PiS-em ?Przyjrzyjcie się państwo sami czy "coś takiego" może być budujące i dawać nadzieję na przyszłość? Po obejrzeniu takich zmanipulowanych scen przychodzi jedno na myśl , czegoś takiego nie mam zamiaru więcej oglądać .

Dlaczego ?

Właśnie dlatego że dobrze pamiętam w jakich okolicznościach dochodziło do takich przepychanek . Dobrze pamiętam również od czego zaczęło się to co później piarowcy Tuska próbują obracać przeciwko nam samym . Dobrze pamiętam z jakiego powodu i w obronie jakich wartości protestowali ci ludzie . Ani słowem autorzy tego "genialnego" spotu nie wspomnieli o osobie prezydenta a zwłaszcza jego haniebnej roli w sprowokowaniu konfliktu wokół Krzyża na placu przed pałacem namiestnikowskim. Dlaczego nie wspomniano słowem o roli "Buffetowej" w całej tej szopce z udziałem Dominika Tarasa i sławnym jego przemarszem "inteligentnych" w obronie wartości innych niźli chrześcijańskie. Słowem też nie wspomniano o "wielkich zasługach" Straży Miejskiej Miasta Stołecznego W-wy w "umilaniu" pobytu grupie modlących się pod Krzyżem. My to wiemy i nic nie zmieni tego co już się stało . Mnie osobiście żadem tego typu denny kicz nie zamydli rzeczywistości.

Moja prośba w związku z tym odnosi się do ludzi samodzielnie myślących - wyciągajmy koniecznie wnioski na bieżąco. Zacznijmy myśleć pozytywnie wbrew temu co próbują sugerować a czym także straszą przedstawiciele sztabu wyborczego Platformy obywatelskiej w swoim najnowszym , ziejącym strachem i przerażeniem - spocie wyborczym.

Na dziś nie wiem kto wygra ale to wiem na pewno że 9 października ja osobiście i prawdopodobnie cała moja rodzina zagłosujemy na "Prawo i Sprawiedliwość"
..
- i niech się dzieje wola Boża.


"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz