22 sty 2014

Transmisja z kijowskiego Majdanu


/ UKRAINA - Na żywo /


espreso.tv Live 22.01.2014

"Dramatyczny apel z Ukrainy: To jest wojna obywateli z bandyckim okupacyjnym reżimem!"
http://vod.gazetapolska.pl/6064-transmisja-z-kijowskiego-majdanu

/ tekst dodano o godz. 20.00 - 22.01.2014 /
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
18.05
Lekarze Euromajdanu informują o pięciu ofiarach śmiertelnych w Kijowie , które zmarły w wyniku obrażeń odniesionych w trakcie trwających od godzin porannych walk między milicyjnymi oddziałami specjalnymi Berkut a przeciwnikami rządu. Informację podała gazeta internetowa „Ukrainska Prawda”.
- Zabitych jest na razie pięć osób. Od godziny 0 w środę rannych zostało 300 osób – oświadczył cytowany przez gazetę Ołeh Musij ze służby medycznej Sztabu Sprzeciwu Narodowego na Majdanie Niepodległości.
Z relacji lekarza wynika, że ciała czterech zmarłych osób nosiły ślady ran postrzałowych klatki piersiowej, szyi i głowy. Wcześniej Prokuratura Generalna Ukrainy oficjalnie potwierdziła jedynie dwa przypadki śmierci od broni palnej.


(fot. twitter.com/BSpringnote)

Takimi pociskami milicja i Berkut pacyfikują Majdan:

(fot. twitter.com/BSpringnote)

http://niezalezna.pl/50947-w-kijowie-trwa-walka-nasza-relacja-na-zywo-z-ukrainy
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
/cd. uzupełnienie - tekst dodano o godz. 21.00 - 22.01.2014 /

Apel o pomoc dla Ukrainy!

Do siedziby Stowarzyszenia Pokolenia w Katowicach ul. Drzymały 9/4 w Katowicach codziennie , w godz. 8-16, a w czwartek do 19. można dostarczać ciepłą odzież, kurtki, swetry, rękawiczki, szaliki, śpiwory, koce, karimaty. Otwieramy także konto, na które można wysłać datki, za które już na miejscu, zostaną zakupione artykuły pierwszej potrzeby, takie jak lekarstwa i żywność.

Podajemy nr konta Stowarzyszenie Pokolenie :
   89 1050 1214 1000 0023 1985 3707

W akcję włączył się Zarząd Regionu Śląsko – Dąbrowskiego NSZZ Solidarność, który będzie prowadził zbiórkę w zakładach pracy. Mamy nadzieję, że Majdan przetrwa i w przyszłym tygodniu zawieziemy pomoc dla uczestników protestów.
Wiele zależy od naszej pomocy. Jeżeli pamiętamy pomoc zachodu dla Polski w stanie wojennym, to teraz mamy możliwość zrewanżować się tym, którzy nam wtedy pomóc nie mogli.

Chcielibyśmy uzbierać do środy 29 stycznia włącznie wystarczającą ilość, aby móc wysłać transport w czwartek. Mogą być z tym trudności bo władze Ukrainy prawdopodobnie nie będą zbyt przychylnie patrzyły na takie „wybryki”. Ale jest ryzyko to jest zabawa. Ukraina ma od dzisiaj swoich nowych bohaterów-miejmy nadzieję, że na trzech ofiarach się skończy. Bardzo proszę wszystkich o włączenie się do akcji.Precz z komuną.

Przemysław Miśkiewicz
Stowarzyszenie Pokolenie
ul. Drzymały 9/4
Katowice
Tel. 32 209 000 2

mail: miskiewicz@pokolenie.org.pl
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


"Andruch" z Opola
/http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz