7 cze 2014

wsieci: Manifest Marysi Sokołowskiej ,,,

"Kto myśli na rok do przodu – sieje zboże, na dziesięć lat – sadzi las, daleko w przyszłość – kształci i wychowuje dzieci i młodzież."
/o.dr T.Rydzyk/
,,,

Wygląda na to , że nie tylko - Marysia Sokołowska , ma dość obecnych rządów w Polsce ...

Licealista masakruje rządzących w Sejmie!"Dominik Feliks, młody człowiek, który wziął udział w organizowanym przez Sejm dniu dziecka, wytknął anty obywatelski charakter III RP

"Pragnę Wam powiedzieć, że cały ten projekt -- Sejm Dzieci i Młodzieży, jak i ta uchwała, nad którą dziś debatujemy - to zwykła szopka zorganizowana przez rządzących" - zaczął swoje przemówienie Feliks. Jego słowa spotkały się z oklaskami.

Feliks kontynuował. "Próbuje się nam wmówić, że możemy mieć jakiś wpływ na nasz kraj. A tak naprawdę nic nie możemy zmienić. W ciągu 25 lat tu do Sejmu zostało złożonych kilkadziesiąt wniosków obywatelskich. Każdy z osobna poparło minimum pół miliona Polaków. Prawie wszystkie te inicjatywy zostały odrzucone jedną ręką przez siedzących tu na co dzień posłów. Naszą jedyną możliwością wyboru jest wybranie sobie raz na pięć lat pana, który będzie nam coś ograniczał, będzie nam coś nakazywał, który będzie nam mówił, jak mamy żyć" - tłumaczył młody "poseł".

Odniósł się do tez, jakie słyszy w wypowiedziach polityków. "Często słyszę, że 25 lat demokracji, to 25 lat wolności. Otóż nie. Chciałbym wam powiedzieć, że demokracja nie równa się wolność. Obecnie mamy demokrację, a nie mamy prawdziwej wolności. Państwo narzuca nam przymus ubezpieczania się, państwo narzuca nam program edukacyjny, państwo, a właściwie już niedługo Unia Europejska, zakaże nam tradycyjnego wędzenia. Państwo wtrąca się w większość aspektów naszego życia. Kilka tygodni temu Wojciech Cejrowski powiedział, że w Arizonie jako cudzoziemiec ma więcej swobód obywatelskich niż w Unii Europejskiej, jako obywatel. Czy to, że państwo będzie nam odbierać w przyszłości ponad połowę naszych zarobków, to wolność? Uważam, że nie" - mówił Feliks.

Dominik Feliks zakończył apelem: "Powiedzmy dosyć państwu opiekuńczemu, skończmy ze spuścizną komunizmu"...".

źródło filmu: www.sejm.gov.pl
źródło : https://www.youtube.com/watch?v=nps3ZGvKLqA


"Andruch" z Opola
/http://andruch.blogspot.com/

2 komentarze:

 1. Coraz więcej osób otwarcie krytykuje władzę i wszechobecny bajzel. Praktycznie w każdej dziedzinie mamy chaos, w szkołach zachowanie uczniów i wielu nauczycieli często bywa skandaliczne równie źle (jeśli nie gorzej) jest w urzędach. jak długo ten kraj będzie jeszcze ciągnął póki ten bajzel go nie dobije? Rok, dwa, dziesięć? Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości coś się zmieni, że ktoś inny obejmie stery i przywróci Orłowi godność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Miejmy nadzieję, że w najbliższej przyszłości coś się zmieni, że ktoś inny obejmie stery i przywróci Orłowi godność."

   Samo się nic nie zmieni , co najwyżej pozostanie tak jak jest , co też nie jest żadnym rozwiązaniem owej tragicznej sytuacji w jakiej tkwimy co najmniej od ćwierćwiecza ,,,,

   Zdaje się , że czas na "gadanie" --minął , nadeszła pora na czyny. Oby one były podyktowane rzeczywistą troską o dobro wspólne - Rzeczpospolitą.

   pozdrawiam

   Usuń