15 gru 2010

Konferencja w Jachrance / W-wy [10-12-2010] - relacja po opolsku .

„Lech Kaczyński – pamięć i zobowiązanie”

Konferencja Komitetów Poparcia J.Kaczyńskiego w Jachrance / W-wy [10-12-2010]

10-grudnia 2010 roku w Jachrance nad Zalewem Zegrzyńskim pod Warszawą , odbyła się konferencja PiS pod hasłem „Lech Kaczyński – pamięć i zobowiązanie”. Brało w niej udział kilkaset osób. Na konferencję zostały zaproszone Komitety Poparcia Jarosława Kaczyńskiego z całego kraju . Jako "Klub Gazety Polskiej w Opolu" wchodziliśmy w skład "Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach 2010 roku na Prezydenta Polski" .
  kol.Jerzy Sierant , sen R. Ciecierski
W skład delegacji udającej się do Jachranki pod Warszawą wchodziło kilku naszych kolegów z Klubu GP w Opolu pan Eugeniusz Szmak najstarszy z całej delegacji - nestor ( na zdjęciu powyżej w środku ) , kol. Jerzy Sierant ( na zdjęciu powyżej z lewej ) , kol. przewodniczący Klubu Ryszard Szram ( na zdjęciu powyżej z prawej ) i ja we własnej osobie. W autobusie znaleźli się również prócz nas pan senator Ryszard Ciecierski oraz pan Wiesław Ukleja reprezentujący OSPN (Opolskie Stowarzyszenie Pamięci Narodowej) wraz z małżonką.
  
Autobus przyjechał pod Dworzec PKP w Opolu o 3.00 nad ranem . Z uwagi na bardzo złe warunki pogodowe , padający śnieg i oblodzenia , przyjechał spóźniony . W środku siedzieli już delegaci z Jeleniej Góry , Wrocławia , bodajże Brzegu po drodze mieliśmy jeszcze zabrać osoby w Częstochowy i Radomia . Podróż była długa i męcząca . Około południa po mniej więcej 8-u godzinach przebijania się przez zatłoczone miasta a zwłaszcza samą Warszawę zajechaliśmy w końcu do miejscowości Jachranka pod Warszawą gdzie mieści się biznesowe centrum konferencyjne . To tam właśnie w pięknie położonym Hotelu "Windsor" [Jachranka] , miała się odbyć zapowiadana konferencja.
  
Nim trafiliśmy na salę konferencyjną wpierw musieliśmy przejść procedurę rejestracji każdego z uczestników zjazdu , po czym zaopatrzeni w identyfikatory i materiały propagandowe przeszliśmy do wyznaczonych pomieszczeń by wreszcie co nieco przekąsić po długiej podróży.
  
Prócz tego każdy z uczestników konferencji otrzymał także ankietę z bardzo ważnym pytaniem ,

Czy chce, aby w wyniku konferencji powstał:

- ogólnopolski ruch społeczny, związany programowo z myślą i działalnością Lecha Kaczyńskiego,
- ruch społeczny działający na rzecz wyjaśnienia okoliczności katastrofy smoleńskiej,
- ruch społeczny działający na rzecz budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej na Krakowskim Przedmieściu
- bądź federacja ruchów i stowarzyszeń, które w programie odwoływałyby się do dorobku prof.Lecha Kaczyńskiego a także same działały na rzecz wyjaśnienia katastrofy polskiego samolotu TU-154M pod Smoleńskiem.

Jak wszyscy wiemy minęło już osiem miesięcy od czasu katastrofy smoleńskiej najwyższa już pora by zastanowić się nad tym jak zagospodarować to wszystko co składa się na pamięć i co pozostawił nam w spadku tragicznie zmarły prezydent. Z tego też powodu uczestnicy spotkania zastanowią się nad ewentualnym powołaniem ruchu społecznego, który ma odwoływać się do jego dorobku politycznego. Tragicznie zmarły prezydent prof.Lech Kaczyński z pewnością tego by oczekiwał.

W Pierwszej części konferencji udział wzięli :

  
Od lewej w kolejności Prof.Ryszard Legutko , min. w kanc.Prez.L.Kaczyńskiego pan Maciej Łopiński , pani prof.Zyta Gilowska. , dalej( foto 2) dwóch panów których tożsamości w tej chwili nie pamiętam i oczywiście pan prof.Zdzisław Krasnodębski.
  
Niejako w podsumowaniu ostatni przed przerwą przemawiał pan premier Jarosław Kaczyński . To tak w wielkim skrócie, dalej zapraszzam do przejrzenia materiału video z tej konferencji zapisanego kamerką z tel. komórkowego , który niestety nie jest najlepszej jakości.

  
Jako pierwszy głos zabrał Maciej Łopiński minister w kancelarii śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego.

Następnie przemawiała do zebranych delegatów pani prof. Zyta Gilowska
- za co po zakończeniu otrzymała gromkie brawa .
  
  


Kolejni mówcy to prof. Ryszard Legutko i inni w tym pan prof. Zdzisław Krasnodębski .
  


Jak już wcześniej wspomniałem na sam koniec pierwszej części wystąpił pan premier Jarosław Kaczyński
  
  
  
  
Pan premier Jarosław Kaczyński oblegany przez tłumy , każdy chciał się przywitać , choć uścisnąć dłoń . Widać że niektórym to się udało, stąd radość na twarzach .

Zapis video przemówienia premiera Jarosława Kaczyńskiego ..
Oglądaj zapis cz - 2

Można też było zakupić unikalne wydania książek i albumów wydawnictwa "Biały Kruk". Pośród oferty na wyróżnienie zasługują zwłaszcza dwa z nich .
  
Pierwszy to "Hołd Katyński" praca zbiorowa wydana w formie albumu z przedmową prof.Ryszarda Legutki i prof. Andrzeja Nowaka . Druga to również album opatrzony tytułem "Krzyż Polski" .
  
Jak widać na załączonej fotografii oba są pięknie w twardej oprawie i przepięknie udekorowane , zawierające w swoim wnętrzu rzadko spotykane i nietuzinkowe fotogramy.

Na zjeździe pojawił się też i znany prozaik pan Marek Nowakowski

Wracając do ciekawych spotkań to może zacznę od przedstawienia niedawno goszczącą w Opolu na zaproszenie m.in. i naszego "Klubu Gazety Polskiej w Opolu" - panią senator Dorotę Arciszewską-Mielewczyk jednocześnie szefową "Powiernictwa Polskiego",
  
tu w rozmowie z panem senatorem Ryszardem Ciecierskim z Opola...

  
- tu w rozmowie z red. z TV "TRWAM" ...


- w rozmowie z prezesem naszego Klubu GP w Opolu panem Ryszardem Szramem ...

Warto też przedstawić panią posłankę Marzenę Wróbel na co dzień uczestniczącą w pracach tzw. "Komisji Macierewicza" czyli zespołu który to jak wiemy na co dzień zajmuje się śledztwem dotyczącym tzw. "Katastrofy smoleńskiej" ..
  
  

Posłanka Marzena Wróbel w rozmowie z panem Eugeniuszem Szmakiem / Klub GP w Opolu./

Okazuje się że posłowie są również zainteresowani blogosferą . Podczas rozmowy wspomniałem o naszym portalu niepoprawni.pl i spotkała mnie miła niespodzianka , gdyż pani posłanka oświadczyła że dokładnie przyglądają się materiałom zamieszczonym i na naszych blogach , wertują dość dokładnie wszelkie zapisy jakie ukazywały się zwłaszcza te dotyczące śledztwa smoleńskiego . Dość często zaglądają na nasz portal ..Przyznaję że byłem mile zaskoczony tą wypowiedzią.

Miałem też okazję spotkać się osobiście i porozmawiać z panem posłem Antonim Macierewiczem.
  
Tu w rozmowie z red. radomskiej TV-RADOM FLASH

Powód był jeden a mianowicie starałem się namówić pana Macierewicza do odwiedzenia Opola a przy okazji by mógł spotkać się z mieszkańcami w tym zwłaszcza dotyczy to młodzieży akademickiej , dla której to mógłby wygłosić jakiś referat , oczywiście z możliwością zabrania głosu w późniejszej dyskusji .

Między innymi i w tej sprawie co powyżej spotkałem się z posłem dr Zbigniewem Girzyńskim ..
  

Bardzo serdecznie mnie wysłuchał a co więcej obiecał że przyjedzie do Opola , mam się z nim po prostu skontaktować ale już po konferencji.

Kolejną osobą z którą rozmawiałem także pod kątem zaproszenia do Opola , był pan poseł Jarosław Selin.

Jak większość moich rozmówców wyraził szczere zainteresowanie wręczając mi swą wizytówkę , sam poprosił o kontakt w tej sprawie .

Nie inaczej było też z prof. Zdzisławem Krasnodębskim na moje pytanie w tej kwestii czy możemy liczyć na jego przyjazd do Opola odpowiedział że tak ale ...najwcześniej w maju przyszłego roku .
  

Temat wykładu z jakim miałby do nas zawitać , byłby w gestii i wg. uznania samego pana profesora Z.Krasnodębskiego.

Doszło też do spotkania z naszym opolskim posłem PiS panem Sławomirem Kłosowskim
  

Poseł Sławomir Kłosowski w rozmowie z R.Szramem /Klub GP w Opolu/

Warto było tam być chociażby po to by , spotkać wielu z pośród tych , których to na co dzień widuje się jedynie w "telewizorni". Czyli na szklanym ekranie. Przedstawię tu nieco fotek z tamtego spotkania . Mam nadzieję że co niektóre Was zaciekawią .

  
  

Nasze spotkanie z panem europosłem Zbigniewem Ziobro .
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  
  

Wśród gości zauważyłem ze pewien młody człowiek miał nasz "Krzyżyk Smoleński" wpięty w klapę garnituru ..
  

Myślę że czas najwyższy zmierzać do końca relacji .Chciałbym właśnie już na sam koniec zaprosić Was do sali w której podawano gorący posiłek czyli na obiad .

Oczywiście wszystko było wyłożone i każdy mógł na co tylko miał ochotę po prostu wrzucić na swój talerz. dania były gorące i pachnące do tego ogromna masa wszelkich surówek .
  
Możecie mi wierzyć że wszystko było pyszne .

  
Już na sam koniec szatnia i do autobusu w drogę powrotną do domu , czyli do Opola .

video i Foto /Andruch/


"Andruch" /Klub GP w Opolu/
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz