20 sie 2013

A bodaj by go "Koń" kopnał !

SLD i PiS oddają hołd Sowietom w Siedlcach ------------------------------------------------------------
" 31 lipca, 69. rocznica wkroczenia Armii Czerwonej do Siedlec (w komunistycznym skansenie zwanego "wyzwoleniem"). Wiceprezydent Siedlec, Jarosław Głowacki (PiS) razem z Adamem Bobrykiem (SLD) składają kwiaty i oddają hołd przed pomnikiem na cześć Sowietów. Sytuacja nagrana na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Armii Czerwonej w Siedlcach."- Pewien internauta po obejrzeniu tego materiału pozostawił następujący komentarz :
------------------------------------------------------------
Prosty Człowiek

"I to w rzekomo "wolnej" Polsce. To nic,? że Ci "wyzwoliciele" gwałcili od dziewczynek, po stare kobiety, że okradali ludzi, że po pijanemu strzelali do ludzi, że z ich rąk zginęło tylu polskich synów i córek, polskich bohaterów. To nic, że narzucili nam komunizm i z jednej okupacji przeszliśmy pod drugą. Rozumiem, żeby z SLD tam poszli, ale z PiS-u . Mam nadzieję, że Ruch Narodowy zmieni Polskę i polską świadomość, tożsamość, żebyśmy przeżyli takie zmartwychwstanie...i nie kłaniali się czerwonym."

--------------------------------------------------------------------------
I jak tu nie zwątpić w dobre intencje , w tym przypadku - przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości , w dodatku vice-prezydenta miasta Siedlce ...
--------------------------------------------------------------------------
Jak długo jeszcze Pan "Prezes" będzie tolerował takie czy inne "ekscesy" w wykonaniu prominentnych działaczy tej formacji politycznej ?

Po obejrzeniu tego materiału musiałem się mocno uszczypnąć i przekonać czy aby nie śnię a to co widziałem nie okaże się zwykłą marą czy sennym koszmarem ..
Niestety , sytuacja ta wydarzyła się naprawdę i o zgrozo (sic!) , nikt z organizatorów tej haniebnej demonstracji nie zadbał by materiał ten udostępnić szerszemu gronu widzów - w innych powiatach czy województwach ..
Ba, nawet i na świecie . Ciekawi mnie reakcja "Warszawy" po tym "przedstawieniu". Spodziewam się wyciągnięcia daleko idących konsekwencji z tego żenującego pokazu serwilizmu w dodatku w wykonaniu , było nie było - przedstawiciela "Prawa i Sprawiedliwości"..
W przeciwnym wypadku , jak mi Bóg miły , zrewiduję i to zdecydowanie , swoje dotychczasowe poglądy na to ugrupowanie !
Tego przypadku nie można zakwalifikować jako "wypadku" przy pracy , to coś o wiele gorszego , te sceny oglądała młodzież zgromadzona czy raczej "spędzona", pod bacznym okiem swoich wychowawców (ideologicznych oprawców),do której to przede wszystkim organizatorzy kierowali swój jednoznacznie brzmiący przekaz :

" Chwała bohaterskim żołnierzom armii radzieckiej, walczącym w swoim czasie nie tylko z armia niemiecką ale i z Polakami , także i tymi spod znaku - "Żołnierzy Wyklętych" ...

Jaki zatem obraz Polski rysuje się po takiej "imprezie" w młodej i niedoświadczonej osobowości ? ? ?

Chociażby z uwagi na ten , moim zdaniem najważniejszy aspekt tej haniebnej i gorszącej uroczystości ku czci tak naprawdę to byłych oprawców , gnębiących nasz Naród od wieków , spodziewam się ze strony odpowiednich gremiów decyzyjnych tej formacji politycznej aby poczyniła odpowiednie kroki by tego niesfornego , chciałoby się rzec - "nieco zagubionego" w postrzeganiu rzeczywistości (P)osła "Prawa i Sprawiedliwości" - w wiadomy sobie sposób zdyscyplinować , by - jeśli rzeczywiście uległ jakimś "odgórnym" naciskom , w drodze zadośćuczynienia , zechciał ową krzywdę jaką niewątpliwie wyrządził , zwłaszcza w odniesieniu do licznie tam zgromadzonej młodzieży szkolnej - naprawić .

Forma zadośćuczynienia za wyrządzone szkody moralne wymaga tego by sprawę nie "zamieść" pod przysłowiowy dywan a przeciwnie , by odbiła się szerokim echem tak w kraju jak i za granicą ..

A swoją drogą jeśli to nie prowokator , zatem idiota , tak czy owak , marna to wizytówka dla władz tego miasta.


"Andruch" / z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

1 komentarz:

  1. Cóż, ja nie jestem zaskoczony. Już od dawna sadzę, że cały ten spór polityczny, i debata to tylko puste słowa i ideowo SLD nie różni się od PiSu, ani PiS od PO itd. Różnią się targetem, retoryką, ale nie ideą. Dlatego poseł PiS może ramie w ramię z posłem SLD składać hołd wrogiej zbrodniczej armii okupacyjnej. To nie jest jednorazowy błąd, to jest błąd obnażający patologie znacznie głębszą.

    OdpowiedzUsuń