26 maj 2010

Miasto Opole totalnie zakorkowane ..

" Meksyk na ulicach Opola "

W godzinach począwszy od wczesnego południa aż do nawet 19.00 miasto Opole jest totalnie zakorkowane ..

Ulica Oleska i przylegające do niej ulice Czaplaka , Grunwaldzka , Żeromskiego - totalny ..powtarzam totalny KOREK ..

  
  
 

Jak się zdaje wszystkie siły natury sprzysięgły się by doświadczyć kolejny raz województwo opolskie. Jak wiemy od dłuższego czasu wskutek intensywnych opadów wylały główne rzeki dorzecza w województwie ale i jak wiadomo sytuacja jest podobna w całym niemal kraju .

Żeby tego było mało do klęski dołożył się Prezydent Miasta Opola jako organ wykonawczy zlecając Miejskiemu Zarządowi Dróg w Opolu wykonanie szeregu robót remontowych drogowo mostowych na terenie całego miasta . Swoimi decyzjami spowodował zamknięcie niemalże wszystkich dróg dojazdowych i wyjazdowych z Opola . Od dłuższego czasu remontowany jest wiadukt na ul.Struga odcinając totalnie cały wcześniejszy ruch w kier. Krapkowic i dalej ..( przez Groszowice ) trzeba korzystać z dalekiego objazdu przez Królewską Wieś i dalej przez Groszowice ..

  

Przy dworcu kolejna przeszkoda rozkopana jezdnia na dużym ruchliwym odcinku skrzyżowania ulic 1-go Maja z ulicą Kołłątaja ..jak na złość tuż przy dworcu i PKS i PKP ..

  

Kolejna blokada to rozebrana część wiaduktu na ulicy Ozimskiej w pobliżu dawnej Fabryki Mebli , brak przejazdu w kierunku Częstochowy , ruch skierowano ciasnymi uliczkami ul.Rejtana następnie wiaduktem koło stadionu żużlowego ..itd.

  
  

Wzdłuż całej ulicy Ozimskiej totalny korek ..

  

Na dodatek zablokowano ulicę Piastowską na połowie jej długości ..tamując totalnie ruch na i z "Zaodrza" ..

  
 

To samo na całej długości ulicy Rejmonta ..

  

Już mi się nawet odechciało dalej wymieniać skutki tych moim zdaniem nieprzemyślanych do końca decyzji jak się wydaje związanych bezpośrednio (to moje przypuszczenie )..z przyznanymi dotacjami z "Eurolandu" w dodatku wszystkie one na raz ...
Nie wykluczone że tak naprawdę bezpośredni powód uruchomienia tak wielu robót w jednym czasie to wybory do Samorządu które mają odbyć się jesienią ..

Jak wiadomo pan Zembaczyński to przedstawiciel Platformy Obywatelskiej stąd PO stoi za nim murem ..Praktycznie niewiele głosów sprzeciwu wobec tego co dzieje się na co dzień w Opolu .

Dziś czytałem artykuł w NTO ..w którym pani redaktor zapewnia nas że to z uwagi na zalaną obwodnicę ruch tranzytowy TIR - ów powoduje te potworne korki i że od dziś cały tranzyt zostanie skierowany przez Dobrzeń , Chróścice itd. że to pozwoli w końcu odetchnąć miastu ..
Akurat ..to pewnie pobożne życzenia pani redaktor , bo jak na złość dziś ruch ulicą Budowlanych był bardziej zakorkowany niźli wówczas gdy jeszcze do wczoraj jeździły tego i ciężarówki tranzytowe ..

  

Zatem PO pręży muskuły bo ludzie do wyborów nieco zapomną a zawsze będzie można wówczas chwalić się o ..tyle żeśmy wykonali ..Był w historii PRL niejaki Pstrowski on również wyrabiała normy i to jakie nawet mu pomnik w Zabrzu postawiono ..Chciałoby się zapytać ..jakim kosztem te normy po 500 i 600 % wyrabiał ..A właśnie tyrając więźniami i tymi poborowymi , którzy na swoje nieszczęście dostali wówczas przydział zamiast do wojska to trafiali do kopalni ..Do tej pory ukrywane są fakty związane z katorżniczą pracą tych nieszczęśników ..

Oczywiście to nie te czasy i nie ta skala ale ..Czy rozpoczynając taki "rozpiernicz" niemalże w całym mieście nie powinien jako dobry gospodarz zapytać mieszkańców o to czy wyrażą zgodę na takie utrudnienia i to w przeciągu tak długiego czasu..

Czegoś takiego Opole jeszcze nie przeżywało ..Mam nadzieję że jakoś przetrwamy a przy nadarzającej okazji podziękujemy takiemu "gospodarzowi" za wszelki dodatkowy wysiłek jaki nam na barki nałożył mając jedynie na względzie tak naprawdę nie mieszkańców ale swój związany z nadchodzącymi wyborami - partykularny interes.

Czekam i ja niecierpliwie aż wiatr niezadowolenia społecznego zmiecie obecnego prezydenta Opola z urzędu i pozwoli odetchnąć w końcu naszemu miastu od tych eksperymentów na jakie nas zaraża i jakie zwłaszcza w tej chwili przychodzi nam cierpliwie znosić ..

Ale jak to mówią dopóty dzban wodę nosi...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz