2 cze 2010

Horror drogowy w mieście Opolu - cd


Foto

Panie prezydencie Zembaczyński ..na litość Boską . jak długo jeszcze mamy znosić pańskie niekompetencje ..?


http://www.youtube.com/watch?v=t2P1ZZZl3YU

Może w końcu przestanie pan milczeć jak zaklęty i wytłumaczy się z tego horroru jaki zaaplikował pan mieszkańcom Opola ..
W imię jakiego to dobra pozwolił pan na to by Miejski Zarząd Dróg w Opolu rozkopał miasto wzdłuż i w szerz ..odcinając je od cywilizacji ..

Czy prawdą jest że zlecił pan te wszystkie remonty dróg i mostów w naszym mieście z uwagi na przyznane fundusze z Unii Europejskiej ? W dodatku wygląda na to że przyznano je w jednym czasie co spiętrzyło je dość nieszczęśliwie czyli wszystkie w jednym momencie ..?

A skoro nawet byłoby to możliwe to dlaczego zgodził się pan na ten terror nie uprzedzając mieszkańców o czymś takim ..? Czyje to interesy tak naprawdę pan reprezentuje ? Pozostawię to pytanie otwartym ..

Proszę się też nie wykręcać samą powodzią .. gdyż dobry gospodarz zasięga na długo przed takim przedsięwzięciem wszelkie środki bezpieczeństwa , do których należy z pewnością i przygotowanie symulacji prognozy pogody na termin remontu ...


http://www.youtube.com/watch?v=nDxozduSCBI

Powyższe migawki to tylko fragment tego bałaganu który to dzieje się za pańskim przyzwoleniem praktycznie na wszystkich głównych arteriach miasta Opola ..

Proszę zatem nie być zdziwionym jak zapytamy się o to podczas kolejnych wyborów prezydenckich i samorządowych .,..

Ma pan to jak w banku ...

Wcześniej już o tym też pisałem : http://andruch.blogspot.com/2010/05/miasto-opole-totalnie-zakorkowane.html


Dodane : 3-06-2010

Rozumiem że się nie wstrzeliłem z tematem gdyż sam rozumiem że to gorący czas kampanii wyborczej i sam jak tylko mogę staram się wnosić i swój wkład w dzieło wyboru pana Jarosława na urząd Prezydenta RP ..

Proszę zatem o wyrozumiałość iż pozwoliłem sobie wnieść na to szacowne forum temat tak daleki od tego czym żyjemy od niedawna na blogowiskach .

Tym bardziej proszę mnie dobrze zrozumieć że jeśli już odważyłem się kolejny już raz napisać w tym temacie to oznacza że sytuacja jest nie do wytrzymania na dłuższą metę. I tylko dla tego że wszelkie miejscowe media milczą w tej kwestii jak zaklęte . Nabrały wody w usta i udają że niczego nie widzą i że pewnie tak być musi ...

Pan Ryszard Zembaczyński w osobie prezydenta miasta to człowiek powszechnie uznawany za hamulec postępu w mieście Opolu . A tu nagle w obliczu zbliżających się jesienią wyborów samorządowych ruszył "ostro" z kopyta.

Co się takiego mogło stać że uznawany od dwóch kadencji za źródło stagnacji ..w pewnym momencie rozpoczął zakrojone na szeroką skalę "wykopaliska" w całym mieście .

Od ponad roku jest zamknięty jeden wiadukt , którym do tej pory odbywał się dość spory ruch w kierunku Groszowic i osiedla "Metalchem" ( ok. 20 tys mieszkańców ), gdzie mieści się jedna z kilku "sypialni" Opola ..mają tam mieszkania dość zamożni opolanie i nie tylko . Jest to też trasa biegnąca dalej na Krapkowice i Kędzierzyn Koźle ..

Jakiś miesiąc temu został zamknięty kolejny wiadukt na ul.Ozimskiej i to trudno przewidzieć na jak długo ..Ponoć gdzieś to podawano ale czy ktoś może zaręczyć że dotrzymają konkretnego terminu oddania do eksploatacji ..
Tą drogą opolanie przedostawali się z centrum do kolejnych "sypialni" do takich dzielnic jak "Malinka " około 30 tys ludzi i "Armii Krajowej" ( były ZWM ) i to na część starą i nową kolejne kilkadziesiąt tysięcy "sypialni",,dodatkowo dojazd do supermarketów "Tesco" "Real" "Castorama" i innych do tej pory często odwiedzanych punktów handlowych .Jest to też główna (nitka) arteria wylotowa miasta w kierunku Częstochowy ..

Dodatkowo zablokowanie nitki północnej obwodnicy ( powódź ) , sparaliżowało totalnie ruch w mieście od wczesnych godzin rannych aż po późne popołudnie i tak każdego dnia roboczego ..

Dojeżdżam około 10 km do pracy tj. na Brzezie pod Opolem i w drodze powrotnej począwszy od tej nieszczęsnej nitki obwodnicy czyli tam gdzie kończy się ul.Sobieskiego a zaczyna ul.Budowlanych w Opolu ( ok 4-5 km do centrum) zaczyna się korek ..

Niemal codziennie tkwię w tym korku niemalże 1.5 h ..po czym tylko znanymi mi "przesmykami" docieram do domu w centrum ..

Czy wobec takiej sytuacji można być spokojnym i wyrozumiałym ..?

Proszę mi wierzyć że chce mi się wyć i krzyczeć ..Kolega . którego codziennie odwożę do Ronda już w połowie drogi nie wytrzymuje , wysiada i idzie te kilka kilometrów na piechotę ..W dodatku jest tam szybciej niż ja posuwając się w korku ..

Tylko dlatego że uznałem to za rzecz skandaliczną by tak traktować obywateli ..pozwoliłem sobie wtrącić w tym czasie i na tym forum ten temat ..

Ten chaos to kolejny przejaw arogancji władzy wykonawczej w naszym mieście , uznali bowiem że nie mają obowiązku konsultować tego co czynią z szerszą opinią publiczną .
Pewnie uznali że poparcie Przewodniczącego Rady Miasta i samych radnych z PO wystarczy by zrobić z miastem to co robią ..

Mam nadzieję że w końcu i to tak przesiąknięte "czerwoną zarazą" miasto zbudzi się z letargu i stawi opór tej według mojej oceny - samowoli ..

http://niepoprawni.pl/blog/783/horror-drogowy-w-miescie-opolu-cd#comment-71029

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz