15 cze 2010

Wychowawca młodzieży "wie najlepiej"

Wychowawca ..."Urodziłam się 13 kwietnia ubiegłego wieku. 13 mam też imieniny - 13 jest dla mnie szczęśliwa. Jestem spod znaku Barana.Zawsze interesowała mnie historia, dlatego studiowałam historię i uczę historii.
Ale oprócz historii interesuje mnie polityka, dobra książka, teatr i film.
Lubię też podróżować i zwiedzać różne kraje. - Podróże kształcą. - Moim marzeniem jest zobaczyć Chiny i Japonię.
Odpoczywam aktywnie, jeżdżę na rowerze i pracuję w ogrodzie.
Bardzo lubię pracować z młodzieżą. W Einsteinie pracuję od początku istnienia szkoły, tj. od 01.09.1991r."źródło : mgr Bożena Babulińska-Balawajder
Kolejną szkołą w której pani mgr Bożena Babulińska-Balawajder wykłada Historię i Wiedzę o Społeczeństwie (WOS) jest :

Zespół Szkół Ekonomicznych
im. Gen. Stefana Roweckiego „Grota”ul. Kościuszki 43, 45-063 Opole
tel. (77) 453-66-41, fax (77) 454-44-54

www:   http://ekonomik.opole.pl
e-mail:  szkola@zse.opole.pl

Powiecie państwo i co z tego ..ot nauczyciel jak wielu , ciężko pracujących z naszą młodzieżą .
W rzeczy samej . Co znaczy znakomity wykładowca czujący sercem potrzeby młodzieży , a jakże. W dodatku starający się ochronić najbardziej podatne umysły przed zgubnym wpływem propagandy "kaczystów" ..W końcu to przecież nauczyciel WOS-u najlepiej się orientuje jakimi wartościami w życiu należy się kierować , kto jest przyjacielem naszego państwa a kto wrogiem którego należy unikać jak zarazy ..
W końcu kto jak kto ale nauczyciel Historii i WOS-u w jednej osobie wie to najlepiej którego z kandydatów powinna młodzież wskazać jako przyszłego prezydenta RP . Dlatego też zapewne jako wychowawca , powodowana najlepszym rozeznaniem w temacie pani mgr Babulińska postanowiła na tydzień przed wyborami prezydenckimi w głównym holu szkoły o której mowa powyżej powołać do życia wystawę poświęconą naturalnie zbliżającym się wyborom prezydenckim w tym szczególny nacisk kładąc na przedstawienie sylwetek kandydatów do fotela prezydenckiego .

Proszę zatem przyjrzeć się jaki "obiektywizm" bije z tego miejsca .

Poniżej pozwoliłem sobie zaprezentować kilka fotografii dotyczących właśnie samej wystawy ..

Sam napis do złudzenia przypomina zwiastun filmu dokumentalnego "SOLIDARNI 2010", tylko co on rzeczywiście ma wspólnego z tym filmem ?

Zatem konia z rzędem temu kto znajdzie na którejś z tych widocznych na zdjęciach tablic choć skrawek informacji o kandydacie do fotela prezydenckiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości czyli o panu Jarosławie Kaczyńskim ..Prawda ..przecież wcześniej już pozwoliłem sobie podjąć i ten temat wyjaśniając jak czyni to wielu ze szklanego ekranu że PiS to ciemnogród i zacofanie ..A w ogóle cóż tu więcej pisać ..sami sobie odpowiedzmy każdy w swej duszy ..Czy o to chodziło , czy tak ma wyglądać wychowanie patriotyczne naszej młodzieży..? Czy w końcu nie należałoby pozwolić młodzieży na samodzielne wyciąganie wniosków ?

W takiej sytuacji triumfy odnosi wprawdzie zza grobu sam Antonio Gramsci ,,Warto zatem przytoczyć za Adamem Dankiem :

- Włoski komunista Antonio Gramsci (za rządów Mussoliniego przytrzymywany za kratami). Nie bez powodu – to on wskazał lewackim „barbarzyńcom wewnętrznym” skuteczny sposób na podbój Zachodu. Jak twierdził, skrajna lewica powinna dać sobie spokój z walką o władzę polityczną – prowadzoną metodami czy to demokratycznymi, czy spiskowymi, czy rewolucyjnymi – i skupić swe wysiłki na opanowaniu kultury oraz jej instytucji, a reszta już przyjdzie sama. Niestety, nie pomylił się. Uczniowie Gramsciego cichaczem infiltrowali kawiarnie artystyczne, stowarzyszenia literackie, przemysł filmowy, a przede wszystkim uniwersytety. Pozornie nie miało to nic wspólnego z gospodarką. Tymczasem monopol na życie intelektualne i opiniotwórczą rolę w społeczeństwie zyskał miot różnych (choć podobnych) neomarksistów, strukturalistów, poststrukturalistów, ekologów, psychoanalityków, feministek, antyfaszystów i szkół frankfurckich. Nowa elita kulturalna zaczęła wydawać koncesje na to, co i komu wypada myśleć. Powojenna establishmentowa (centro)prawica, raczej nie zainteresowana taką abstrakcją jak kryzys kultury, ograniczała swą aktywność do obrony wolnego rynku przed pomysłami establishmentowej socjaldemokracji, podczas gdy uczelniani i publicystycznie bolszewicy zaszli ją od tyłu. Nagle okazało się, że skoro ludzie myślą lewacko w kwestiach fundamentalnych (wyrażając się wulgarnie: światopoglądowych), myślą lewacko również we wszelkich kwestiach szczegółowych, np. estetycznych, obyczajowych i oczywiście ekonomicznych. Po owocach poznacie ich, a owoce obserwujemy od czterdziestu lat w postaci porażającej degrengolady Okcydentu.

źródło : O marksistowskich prawicowcach

1 komentarz:

  1. zednada z ta pania profesor,
    zero intelektu, nic do powiedzenia,
    i porownaj ja tu teraz z prawdziwym historykiem Dariuszem Ratajczakiem
    Zenada.

    OdpowiedzUsuń