16 sie 2009

Polen und encyclopaedia-germanica.org

Przeglądając encyclopaedia-germanica.org natrafiłem na ciekawy opis naszego kraju.
http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Polen_(Land)

Polen derzeit mit den deutschen Gebieten
....................................................
http://www.encyclopaedia-germanica.org/de/index.php/Bild:Lokal_Staat_Polen.jpg

Polen in seinen derzeitigen Grenzen
ohne vorübergehend annektiertes deutsches Reichsgebiet und ohne den nach dem sogenannten ""Versailler Vertrag"" zugesprochenen Danziger Korridor

Polska w jej obecnych granicach
bez przejściowo anektowanego niemieckiego terytorium Rzeszy i bez tak zwanego w "Wersalskim Traktacie" ... Korytarza Gdańskiego.

-----------------------------------------------------

Ciekawe,prawda ?

źródło : http://www.blogmedia24.pl/
.................................................................................................................................

Włos się jeży na głowie

A co na to "łyżka" ..?
Czy trzeba być skończonym kretynem by nie rozumieć tego wszystkiego co w około się dzieje ? To zdumiewające ale tylko dla niektórych z nas .

Jak dla mnie to byłby powód do ostrej i zdecydowanej reakcji nawet na forum parlamentu UE .
Co na to Walter Schulz szef frakcji niemieckich socjalistów ..? Co na to Cohn-Bendit z frakcji "Zielonych"..w końcu co na to sam ( były ) Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Hans-Gert Pettering .. ?
W ogóle co na to reszta posłów zasiadających w Parlamencie UE .

Pytanie podstawowe czy opinia publiczna wie o tym czy nie wie i dlatego nie reaguje ..????

Chciałbym tylko państwu przypomnieć fakt jak to wódz III rzeszy niemieckiej tuż przed wybuchem II wojny zmiękczał dyplomacje europejską dokonując w imię pokoju aneksji. Zaczął od Austrii poprzez Czechy wiedząc że z Polakami nie będzie łatwo wsparł się na złudnym sojuszu z ZSRR dzieląc Polskę wzdłuż "linii Kerzona" by w końcu w czerwcu 1941 złamać i tą umowę ruszając z nawałnicą na tego wcześniejszego "sojusznika" ..
Ta mapka powyżej dowodzi tego że nie wszystko jest tak oczywiste na co wygląda ..w każdym bądź razie dla niektórych sił w Europie ..
Piszę to pod rozwagę tych z państwa święcie przekonanych że w Europie otoczeni jesteśmy tylko przez przyjaciół . Przeglądając stenogram z wizyty wysokich urzędników Parlamentu Europejskiego na Hradczanach w zamku Praskim w Czechach mam jednoznaczne skojarzenie jeśli chodzi zwłaszcza o zachowanie posłów Schulza czy Cohn-Bendita względem głowy państwa czeskiego Vaclawa Klausa .
Czy tak powinien wyglądać dialog równego z "równym" ..
A co będzie wówczas jeśli ten traktat lizboński zostanie podpisany i wejdzie w życie ..?
.............................................
Na kilka z tych pytań znalazłem odpowiedź w wypowiedziach innego z parlamentarzystów UE . Sir Nigel Farage (do obejrzenia na YouTube) z frakcji "Niepodległość i Demokracja" daje jasno do zrozumienia kto jest kim w parlamencie i do czego tak naprawdę ta Unia zmierza .
Szkoda że naszych posłów nie stać choć na protest wobec łamania prawa jakim jest między innymi nie zaakceptowanie przez przewodniczącego PE wyników referendów a zwłaszcza tego ostatniego w Irlandii.
.............................................
Celowo pominąłem osobę obecnego szefa rządu RP bo to jest jak widać ostatnia osoba której cokolwiek zależy na zmianie kierunku postrzegania rzeczywistości ..(sic!)

pozdrawiam

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz