22 sie 2009

Na krawędzi ( On The Brink )

KLIKNIJ TUTAJ, ABY ZŁOŻYĆ ONLINE SWÓJ PODPIS W NASZEJ PETYCJI O ODRZUCENIE TRAKTATU LIZBOŃSKIEGOCzym jest a czym się stanie Unia Europejska po podpisaniu (ratyfikowaniu) - Traktatu z Lizbony ( TL) . Doskonale ukazuje to cykl 4 części filmu dokumentalnego "On The Brink" - Na Krawędzi - przygotowanego jako działanie publiczne na rzecz ludzi w Wielkiej Brytanii.Wszyscy uczestnicy filmu poświęcili swój czas całkowicie charytatywnie , bez wynagrodzenia . Przy wsparciu "SANITY" (http://www.sanity.org.uk) - to niezależna , utrzymująca się z własnych funduszy , niezwiązana z żadną partią organizacja polityczna, w której całkowicie charytatywnie pracują wolontariusze, oddani idei informowania brytyjskiej opinii publicznej na temat członkostwa w Unii Europejskiej .
Faktem jest że osoby , podejmujące najważniejsze decyzje w UE nie są wybierane na te stanowiska przez ogół zgromadzenia czyli Parlament UE , nie odpowiadają przed nikim i większości przypadków są nieznane.
Czym zatem jest "TRAKTAT z Lizbony" (TL) ?
- Jakie niesie z sobą zagrożenia ?
- Co należałoby o nim wiedzieć ?


" Traktat Lizboński" (TL)
stanowi co następuje :

1 - "PRIMACY of UE Law" Ustanawia zasady Unijnego prawa jako nadrzędne w każdym wymiarze wobec praw uchwalonych przez narodowe parlamenty (krajów członkowskich) i ich sądy -
2 - "Increased UE Powers" Określa dalsze, olbrzymie przekazanie władzy przez narodowe rządy na rzecz centralnego rządu w Brukseli -
3 - "Reducet national veto" Redukuje także prawo narodowych rządów do veta w sprawach , które ich zdaniem nie leżą w interesie ich krajów -


Dokument ten (
TL) potwierdza pragnienie utworzenia ponadnarodowego rządu :

1 - który nie jest wybierany,
2 - którego nie można pociągnąć do odpowiedzialności ,
3 - którego nie można rozwiązać .
Rozpocznie się dzielenie na mniejsze regiony czyli tzw: "prowincje" ( Bałkanizacja Europy ) . W niedalekiej przyszłości, wszelkie tradycyjne formy lokalnych rządów będą zastępowane unijnym systemem zarządzania takimi "prowincjami" - regionami , podregionami i pod-podregionami.

Na przykładzie Wielkiej Brytanii okazuje się że korzyści wyjścia z
UE i dołączenie do tych 94% rozwijającej się reszty świata są jak najbardziej realne i wręcz wskazane .Jak wiadomo Polska to nie Wielka Brytania ale warto się zastanowić i skalkulować za i przeciw ..

Na potwierdzenie tych obaw niech posłużą słowa samego Władimira Bukowskiego , który jak nikt inny ma prawo wypowiadać się w tej kwestii. Dalej ów dysydent z byłego Związku Radzieckiego twierdzi że model tworzącej się obecnie Unii Europejskiej jest prawie że dokładną kopią tego systemu jaki istniał w dawnym ZSRR .ledwo uszedł z życiem z tej
"przyszłości" jaką nam wszystkim gotują . Różnice są jedynie w detalach . Dość obrazowo je wylicza w filmie dokumentalnym - do którego linki znajdują się pod artykułem.
Jeśli to wszystko okaże się prawdą to Wielka Brytania i Polska a także reszta jeszcze niepodległych krajów związanych ze Wspólnotą UE - rzeczywiście znajdą się na krawędzi istnienia !!!
Czy o to nam wszystkim chodziło ..?
Czy jest to proces nieodwracalny ..?
Czy istnieje alternatywa bycia częścią federacyjnego państwa europejskiego ?
.....................................................

poniżej materiał źródłowy :
"On The Brink" - Na Krawędzi cz 1
"On The Brink" - Na Krawędzi cz 2
"On The Brink" - Na Krawędzi cz 3
"On The Brink" - Na Krawędzi cz 4
.......................................................
http://orwell.blog.pl/

......................................................

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz