2 lut 2010

Propozycja odezwy ( monitu) do władz PiS w tym do każdego posła z osobna .

Do Posłów PiS i wszelkich sił mających dobro Rzeczpospolitej a los jej mieszkańców w szczególności na względzie.

Wy, którzy pospolitą rzeczą władacie, A ludzką sprawiedliwość w ręku trzymacie, Wy, mówię, którym ludzi paść poruczono I zwirzchności nad stadem bożym zwierzono: Miejcie to przed oczyma zawżdy swojemi, Zeście miejsce zasiedli boże na ziemi, Z którego macie nie tak swe własne rzeczy, Tako wszytek ludzki mieć rodzaj na pieczy.

Jan Kochanowski (w: "Odprawa posłów greckich")

To jest wojna - być może już ostatnia, w której możemy powalczyć o zachowanie struktur państwa , Polski - naszej Ojczyzny. (cyt. - Maryla)

"Ale jak to wojna, należy postępować w sposób przygotowany. A ja się obawiam, samo się nie zrobi (przepraszam: nie „wydebatuje” ). I to że dajmy na to spada zaufanie do Platformy nie oznacza automatycznie zwycięstwa. PIS do roboty." (cyt.- tu.rybak)

Powiedzcie Tym wszystkim którzy będąc zwykłym "elektoratem" chcą włączyć się w pracę na rzecz odsunięcia tej hołoty od koryta ...Jak my tu na dole mamy to zrobić ? Co powinniśmy robić , jakie kroki poczynić ..?

W moim Opolu praktycznie PiS jakby nie istnieje .,.Nawet napisu do biura poselskiego nie ma, bo wcześniej wiszący został zerwany przez „nieznanych sprawców ".. Pomimo tego koło PiS-u "jeszcze żyje" a wszystko przez to a może i dzięki temu że ...są młodzi działacze tacy jak radny miasta Patryk Jaki czy jego kolega Michał, którym warto by było pomóc ..

Na ten przykład Opole to w ogóle teren zawładnięty przez PO LSD i MN ..PiS jest tu i zawsze był w mniejszości .. Taka już struktura terenu ..same komuchy z LSD , POrąbańców od metra i duża część zwłaszcza z okolic spod znaków Mniejszości Niemieckiej ..

"Osobiście oczekuję od PiS-u czegoś więcej niż przyzwoitych programów dla Polski. Oczekuję nowego tonu, który zabrzmi i dotrze do milionów Polaków. I ich przekona, że warto pójść głosować na PRAWO i SPRAWIEDLIWOŚĆ. " (cyt. z wpisu - Kisiel )

"Chcemy wreszcie partii, która zabierze się do pracy, a nie będzie żyła z diet poselskich i radnych."(cyt. z wpisu -Maryla)

Takie i inne jeszcze postulaty można przeczytać na naszej witrynie „ Blogmedia24” wszystkie one kierowane są pod waszym adresem .

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to zadanie nie łatwe i wymaga wiele wysiłku i determinacji z waszej strony . Wszystko to prawda , należy również rozważyć i taką mądrość ludową która powiada cóż z tego, że rolnik zaopatrzy się w najlepsze ziarno po czym zakupi najbardziej skuteczne środki ochrony roślin, jeśli najpierw owego ziarna nie zasieje, nie złoży do ziemi ..

Tak samo i ja to widzę z tymi wszystkimi programami, które cóż z tego, że zawierają same najlepsze ( być może ) wskazówki dla Polski , jeśli wcześniej „siewcy” czyli posłowie nie poniosą jej do Narodu, nie objaśnią jak to działa, jak i czego należy się spodziewać i jakiej pomocy wzajemnej sami oczekują ..

Jak to zrobić ..?

"Same pobożne życzenia nie wystarczą , "pijar" też się przejadł, ludziska zaczynają odróżniać real od "picu", wygrywa się po ciężkiej pracy, najwięcej głosów jest do zdobycia na wsi , to biała plama frekwencji wyborczej - tam można ugrać najwięcej , ale nielekka to "praca" , bo trzeba ludzi pozyskać , pofatygować się do nich i to nie wysyłać kogoś z ostatniej "ławy sejmowej" , wręcz przeciwnie, to liderzy muszą „tyłek” podźwignąć i ruszyć do świetlic i remiz."( cyt. - Figa)

„ Na to, by się spotkać w jakiejś Pipidówie trzeba czasu, telefonów i pieniędzy. Trzeba wynająć salę, rozwiesić plakaty, wysłać zaproszenia, przygotować się, żeby jakichś pierdół nie opowiadać, a kiedy pojawią się sprawy wywołane przez uczestników spotkania, załatwić je. Komu z naszych posłów chce się tym zająć, gdy najważniejsze jest przepchać się na lepsze stanowisko i ustawić na jak najwyższym miejscu na liście wyborczej." (cyt. – Kisiel )

Kiedy zorganizowałem prawie cztery lata temu konwencję powiatową PiS-u, na spotkanie przyszło kilka setek ludzi, tylko zaproszony poseł i jego asystent - radny sejmiku nie przybyli (zatelefonowali, że im się samochód w drodze zepsuł). Materiały z sejmiku otrzymywałem za pośrednictwem radnej z drugiego końca województwa, która do PiSu przeszła z Samoobrony, choć miałem pod ręką radnego sejmiku z biura poselskiego PiSu, ten jednak nigdy się nie pofatygował powiadomić o jakiejkolwiek ciekawej dla nas propozycji, projekcie przygotowywanym przez sejmik. Naprawdę odechciewa się takich ludzi popierać i im pomagać. No bo niby w jakim celu? Przecież oni są wyłącznie skoncentrowani na własnym interesie.” (cyt.– Kisiel )

Moim zdaniem nie wystarczy na tydzień przed głosowaniem okleić ponownie słupy i mury , mało znaczącymi tak naprawdę hasłami i mało przekonującymi propozycjami . Przecież nie trudno się domyślić, że w tym bastionie czerwono-różowego lewactwa i "innego" robactwa nie wystarczą li tylko takie skromne środki ..

Przecież to kpina z nas wszystkich, którzy pomimo wszystko idziemy i głosujemy na tych pożal się Boże politycznych sztubaków i nieudaczników ..

Tak nieudaczników ..bo jak ich inaczej nazwać .. Bardzo długo zrzędziłem na samą młodzież może i to też racja, ale na litość Boską, czymś takim ..nie można w żaden sposób jej zachęcić ..!

Podjęliśmy wspólnie myśl jako Blogmedia24 by wystosować do każdego Posła z osobna włączając w to i najwyższe kierownictwo PiS-u z osobą prezesa pana Jarosława Kaczyńskiego na czele ten tekst jako prośba a zarazem w imieniu nadanych nam praw - SUWERENA -

- ŻĄDAMY RZECZOWEJ I ODPOWIEDZIALNEJ DEBATY Z NARODEM .

- APELUJEMY O TO BYŚCIE NIE GNUŚNIELI W ŁAWACH POSELSKICH

- STAŃCIE W KOŃCU DO WALKI O POLSKĘ I O WASZ NARÓD ...

Może ten dramatyczny apel w końcu zdyscyplinuje w większości gnuśnych posłów z waszej formacji bądź „wymieńcie” ich na bardziej prężnych i z większym polotem , zarazem odważnych nie zasłaniających się trudnościami terenu czy niewygodnymi pytaniami wyborców ..

Przecież na litość Boską musi być jakiś skuteczny sposób by poruszyć Wasz niemrawy "aparat" partyjny do pracy tam gdzie was najbardziej potrzebują ....

- POTRZEBUJĄ WAS RÓWNIEŻ W TERENIE DO PRACY U PODSTAW !

Dlaczego to piszę ? Ano dlatego, by w końcu ktoś z samej góry to przeczytał ( być może ) i podjął wreszcie radykalne kroki, by uzdrowić tę i inne niewątpliwie równie chore a poprzez to niewydolne (leniwe?) komórki PiS-u, jakich wiele w naszym kraju ..

Już wcześniej wspomniałem o radnym PiS Patryku Jaki i asystencie posła Kłosowskiego Michale .. , że stanowią oni pozytywny wyjątek wśród reszty ...

Przecież tych dwóch wspaniałych młodych działaczy to troszkę za mało jak na tak duże potrzeby i było nie było 120 tys miasto ..

Panie Jarosławie Kaczyński ! .. Panie Prezesie ! ..Tam nie wystarczy kurtuazyjna kolejna wizyta ..

- TAM JEST POTRZEBNA AUTENTYCZNA POMOC !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz