28 sie 2011

Kod kulturowy nowożytnego judaizmu

Portret: Krzysztof Kłopotowski
Krzysztof Kłopotowski
Publicysta i krytyk filmowy, autor zbioru tekstów "Obalanie idoli", cyklu reportażowego "Mondo Manhattan" i programu "Kinematograf" dla TVP1, "KinoRozmównicy" dla TVPuls, korespondent nowojorski b. Radia Wolna Europa, działacz przykościelnego obiegu kulturalnego w latach osiemdziesiątych, szef działu kultury w "Tygodniku Solidarność" w 1981. Publikuje w Rzeczpospolitej i na blogu w Salon24.
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Amerykański badacz tego problemu wyodrębnił kilka celów, jakie nowożytny judaizm stawia sobie wobec kultury chrześcijańskiej w Stanach Zjednoczonych:

1. Wpoić poczucie winy za kulturę przenikniętą antysemityzmem, która umożliwiła Holocaust.
2. Ośmieszać i zwalczać kościół katolicki jako najpotężniejszą instytucję chrześcijaństwa winną wpojenia masom antysemityzmu i wykluczania Żydów.
3. Całkowicie oczyścić z chrześcijaństwa przestrzeń publiczną.
4. Podważać spoistość społeczeństwa chrześcijańskiego przez szerzenie indywidualizmu i relatywizację wartości, gdyż tylko w takim społeczeństwie mniejszość żydowska czuje się bezpiecznie.
5. Propagować wielokulturowość i masową imigrację z powodu jak wyżej.
6. Kwestionować dumę narodową kraju gospodarza jako przejaw patologicznego nacjonalizmu, też z powodu jak wyżej.
7. Propagować swobodę obyczajową, zwłaszcza seksualną i podążanie za przyjemnościami, bo taki jest popyt mas, a można na tym skorzystać powiększając swą przewagę.

Czy mi się wydaje, czy to wygląda na linię redakcyjną Gazety Wyborczej?
Ten program jest realizowany pod szlachetnymi hasłami uniwersalnego humanizmu.

Fragmenty tekstu zaczerpniętego z artykułu K.Kłopotowskiego pt: "Warto przytoczyć te refleksje, gdy "GW" pozywa do sądu polskiego poetę" a zamieszczonego "wPolityce"..
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Pośród bodajże 107 komentarzy jakie pojawiły się pod samym tekstem mnie zainteresował autor podpisujący się nickiem "fritz"..
Te komentarze jak dla mnie stały się dopełnieniem przesłania świadomego czy też nie samego autora artykułu. Z uwagi na to pozwoliłem sobie co ciekawsze fragmenty owych wypowiedzi zacytować :

fritz 19 Marca 2011  00:46:54

*** PODSUMOWANIE *.
Pan Klopotowski stwierdza, ze Polacy po tym jak im czesc Polskiej Inteligencji wymordowali Niemcy a druga czesc zydokomuna do tego stopnia zglupieli, ze nie maja teraz zadnego zaplecza intelektualnego aby istniec jako samodzielny Narod i dlatego powinni sie dobrowalnie podporzadkowac herrenrasse rzadzacej w Polsce bo i tak nie maja najmniejszej szansy, poniewaz demokracja jest fikcja i panuje dyktatura medialna herrenrasse. Jedynym wyjsciem dla Polakow jest kohabicja a wiec judeopolonia. Polacy pomimo tego, ze Zydzi ich nienawidza, nie powinni z tracic nadzieji, ze po paru generacjach wynarodowiony Zyd sie spolonizuje co podwyszy IQ Polakow. OBLED albo NAZIZM. Panie Klopotowski, POLSKA INTELIGENCJA juz sie odrodzila i wystarczy, zeby PiS WYGRAL teraz wybory wiekszoscia konstytucyjna a wplyw herrenrasse zostanie niezwykle zredukowany a Polska bedzie Polska, Polacy Polakami. DZIEKI za DOSKONALE przedstawienie kodu zydowkiego i mechanizmu dzialania GW.

Czesc 1: Patriotyzm Rymkiewicza, ktorego formy autor zupelnie nie rozumie. Wynika ona z oceny przez Niego stanu Polskiego Narodu. Ocenia ja jako bardzo oslabiona, dlatego szuka punktu oparcia, szuka meta-Polskosci jako punktu wyjscia.. Robi to, co autor nieco pozniej chwali u Zydow jako mechanizm "spoistosci grupowej". Dlatego opiera sie na zakodowanej swiadomosci narodowej pochodzacej z okresu walki o niepodleglosc, walki zakonczonej wielkim zwyciestwem, odzyskaniem wolnosci po pokonaniu zydobolszewickiej nawaly. Rymkiewicz w zadnym przypadku nie odcina sie od "wyrafinowania" intelektualnego, tylko ze domu nie mozna zaczynac budowac od dachu, tylko od fundamentow [mentalnych].

Czesc 2. Zydzi zaplacili wysoka cene nie za to, ze chcieli zachowac odrebnosc (np. mormonii tez to robia albo Tatarzy zyjacy w Polsce od 300 lat) ale za, uogolniajac "szyderstw z kultury niemieckiej". Dokladnie z taka sama przestepcza antypolska i nazistowska orgia mamy teraz docznienia w Polsce. Zydow spotykaly nieszczescia za brak respektu i poszanowania wobec Narodu, ktory udzielal im gosciny. Wplyw Zydow na rozwoj Polski, I RP byl bardzo negatywny a nie pozytywnie rewolucyjny. Mowil juz o tym hetman Zamyski (Polska byla wtedy mocarstwem), stwierdzajac, ze hamuja rozwoj handlu. Rownoczesnie mowil, zeby dal sobie odciac ramie, aby byli wolni. To jest przyklad tej Polskiej Tolerancji. Trzeba dodac, samobojczej tolerancji.

Czesc 3. Cele Zydow i metody postepowania. Bardzo dobrze przedstawione. Ale nie do konca. Brakuje celu, do ktorego Zydzi daza. A celem jest powtorka z Palastyny. Ziemkiewicz napisal kiedys artykul pod tytulem I ty zostaniesz antysemita (czy podobnie). Teraz moze napisac nastepny: I ty zostanie Palestynczykiem. O ile nie zacniesz sie bronic, Polaku. Obrona teraz polega na bezwarunkowym poparciu Jaroslawa Kaczynskiego i PiSu. Historia Polski i literatura musza wrocic do szkoly. Poziom szkolnictwa zostal najpierw obnizony przez Handke, potem przez SLD, a teraz calkowicie zdegradowany przez Hall. Wszystko liberalni Zydzi z Uni Wolnosci.

Czesc 4. Rady autora. Radzi utworzenie judeopoloni z tubylcami, Polakami. Radzi, zebysmy uczyli sie od Zydow jak dbac o rodzine, o wychowanie, o wartosci. Zapomina, ze Zydzi robia wszystko, zeby wlasnie to nie bylo mozliwe. I dokladnie tutaj zamyka sie kolo z Rymkiewiczem ktory chce odrodzenia sie wspolnoty polskiej, polskich wartosci, POLSKIEGO PRAGNIENIE WOLNSCI. po to, aby mogla sie dalej rozwiajac. Ten POLITYCZNY PROCES ma raz na zawsze zamknac Polakom mordy, pozbawic mozliwosci bronienia sie przez zydowska dominacja. Autor zapomnial dodac, ze Polacy powinni nauczyc sie od Zydow zydowskiej ksenofobi i braku tolerancji.
Inteligencja. Polscy (etniczni) Inzynierowie, Professorowie, Matematycy nalezeli do najlepszych na swiecie, (np. Banach czy tez rozbicie kodu enigmy). Pan Weiss z Izraela zwrocal uwage na fenomen, ze Zydzi z Polski sa szczegolnie inteligentni w porownaniu z innych Zydami. Tych Zydow z Polski rozni od Zydow z innych krajow jedna rzecz: Polskie Geny.

Tyle w kwestii komentarzy wspomnianego już wcześniej pana/i o pseudonimie "Fritz"...

Sam artykuł zrobił i na mnie wielkie wrażenie chociażby z powodu tego w kwestii, jakich to wyrafinowanych "narzędzi" wróg używa by nas zmiękczyć a tym samym uśpić naszą czujność by w konsekwencji nas całkowicie usidlić i posiąść ..


foto:wpolityce.pl    J.M. Rymkiewicz

cyt: Proces wytoczony J.M. Rymkiewiczowi przez koncern Agora ma nie tylko doraźne znaczenie polityczne. Rzuca też światło na jeden z najważniejszych wątków historii - misję judaizmu wobec zachodniej cywilizacji.
źródło:wpolityce.pl

Tych opornych nie dających się "osiodłać" spośród naszej inteligencji , jak bohater poeta J.M. Rymkiewicz o którym to wspomina sam publicysta na łamach artykułu , bardzo skutecznie eliminuje się z głównego obiegu , wytaczając im po prostu sprawy sądowe. Tą samą drogą ustala się zarazem "poprawną" interpretację patriotyzmu ..


śp.dr Dariusz Ratajczak

Nie inaczej się działo z innym "zbuntowanym" , pracownikiem dydaktycznym , wykładowcą historii na Uniwersytecie Opolskim panem dr Dariuszem Ratajczakiem za przytoczenie opinii innego autora , bardzo kontrowersyjnej swoją drogą , przypisano mu winę jakoby to on sam szerzył owo "kłamstwo oświęcimskie" . Stał się tym samym "persona non grata" w całym miejscowym środowisku akademickim , oczywiście że "Agora" i jej organ prasowy GW grały tu pierwsze skrzypce ..

Sprawa oczywiście oparła się o sąd ..W dalszej kolejności wykluczenie ze społeczności akademickiej i zakaz wykonywania zawodu (wilczy bilet) ..W konsekwencji były wykładowca trafił do "Powiatowego Urzędu Pracy" w poszukiwaniu nowych możliwości przeżycia . W końcu po wielu staraniach zatrudnił się jako bodajże "dozorca" z pensją w wys. najniższej krajowej . Jak widać kara za przekraczanie pewnych nie pisanych norm obowiązujących przede wszystkim nas-Gojów może być straszna i grozić w konsekwencji nie tylko tzw. "emigracją wewnętrzną" , czasami kończy się i nawet śmiercią (z rozpaczy ? ).

Oczywiście temu podobnych przykładów "interwencji" ..tej zasłużonej dla krzewienia "kultury narodowej"- formacji , znalazło by się zapewne o wiele więcej. Ja posłużyłem się pojedynczym przykładem , który znam osobiście bo pochodzę z miasta w którym to zdarzenie miało miejsce. Żyją tam jak najbardziej w poczuciu dobrze spełnionej misji Jego byli przełożeni czy nawet koledzy ..Szkoda tylko że gdy stało się to co się stało nikt publicznie nie odważył się zaprotestować wobec takiej postawy jaką zaprezentowali członkowie komisji dyscyplinarnej czy w końcu ktoś tak znany jak były rektor Uniwersytetu Opolskiego - prof.St.Sławomir Nicieja.

Skład osławionej komisji dyscyplinarnej :

- (wówczas dr)Stefan Grochalski
- Prof. Krystyna Czaja
- prof.Maciej Dymkowski
- Ks.Dr Grzegorz Kadzioch
- Prof dr Włodzimierz Kaczorowski
- PROF. WIESŁAW ŁUKASZEWSKI


prof. dr hab. inż. Krystyna Czaja wybrana na funkcję Rektora Uniwersytetu Opolskiego na kadencję 2008-2012.
źródło : http://www.aktywista.uni.opole.pl/news.php?id=94...

Zgodnie z tym co wówczas usłyszałem osobiście z ust dr. Ratajczaka , ów prof. St.Sławomir Nicieja, obiecał w pierwszej fazie Jemu - osobiście , wstawić się za Nim w tej sprawie "wyżej", że nie może dojść do sytuacji by "zamykano usta prawdzie .."


prof. St.Sławomir Nicieja

Finał chyba wszyscy dobrze znają ,...Polecam bardziej zainteresowanym tekst jaki ukazał się w "Bibule" na ten temat..
"Wspomnienie o śp. dr Dariuszu Ratajczaku – Zbigniew Rutkowski" ...
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

http://niepoprawni.pl/blog/417/prawo-do-zycia-dr-ratajczak-i-wymiar-sprawiedliwosci
http://www.traditia.fora.pl/historia,41/wywiad-z-historykiem-dr-dariuszem-ratajczakiem,1423.html


"Andruch" /Klub GP w Opolu /http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz