28 lis 2012

VETO dla ustawy nasiennej.

Polska to nie śmietnik !
Stop dla GMO !


Prezydencie Komorowski, wyborcy chcą VETA dla ustawy nasiennej. Choć raz okaż się patriotą!"Spoty tego typu nie mogą być przeładowane wiedzą bo zanudzą odbiorcę na śmierć, to nie ma być encyklopedia, tutaj chodzi przede wszystkim o emocje i rytm i ten film to realizuje. Pamiętaj poza tym, że Ty oceniasz to z punktu widzenia osoby która wie już dużo więc czujesz "niedosyt", jednak ten filmik nie jest kierowany do takich jak Ty, bo nie zależy nam na przekonywaniu już? przekonanych. Ten filmik jest dla ludzi którzy wiedzą bardzo mało lub nic i dlatego musi być taki jaki jest."

Przychylam się do powyższego komentarza na jaki natrafiłem bezpośrednio pod tym spotem na YouTube. Argumenty przemawiają na niekorzyść tej ustawy . Znawcy tematu twierdzą wprost , że dla Polski oznaczać to może samounicestwienie przede wszystkim rolnictwa a w ślad za tym całych gałęzi z nim powiązanych w sposób pośredni przeniesie się to na całą gospodarkę . Nastąpi powolny lecz nieuchronny proces wypierania z rynku produktów i towarów do tej pory bazujących na rodzimych zasobach , w to miejsce wejdą korporacje z produktami GMO opartymi na patentach i licencjach. To także wyrok śmierci na rodzime szczepy nasion . Należy również wziąć pod uwagę ostatnie badania naukowców francuskich zajmujących się bezpośrednim oddziaływaniem produktów GMO na organizm tak zwierząt jak i ludzi . Jak można się dowiedzieć z owych badań oddziaływanie jest negatywne. Więcej szczegółów można wyszukać w dostępnych materiałach w sieci , wystarczy przeszukać "Googla"...

Jestem o tym święcie przekonany , że najwyższy czas by temu przyjrzeć się z bliska i stosownie do zagrożenia odpowiednio zareagować.

Proszę o zapoznanie się również i z tym znakomitym materiałem :

GMO TO ŚMIERĆ - Prof. dr hab. Jan Narkiewicz - Jodko
"Andruch" / z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

1 komentarz:

 1. Tylko u nas: GMO zrujnuje polską wieś

  "Forsowanie ustawy o nasiennictwie to nic innego, jak wprowadzenie tylnymi drzwiami GMO do Polski – ostrzega prof. Jan Szyszko, poseł PiS i b. minister środowiska."
  ....

  "Były minister, a jednocześnie szef jednej z katedr naukowych na warszawskiej SGGW, zaznacza przy tym, że nie jest przeciwnikiem inżynierii genetycznej w ogóle. Ale popiera ją w medycynie czy farmakologii, jeśli działania genetyków służą człowiekowi. Tymczasem, jego zdaniem, coraz więcej badań potwierdza, że żywność modyfikowana genetycznie jest szkodliwa dla ludzkiego organizmu."

  http://niezalezna.pl/35260-tylko-u-nas-gmo-zrujnuje-polska-wies

  OdpowiedzUsuń