7 mar 2014

Islandia chce wycofac swój wniosek o członkostwo w UE , a co z Polską ?


Na łamach biznes.gazetaprawna.pl , możemy przeczytać :
"Islandia pięć lat po wybuchu finansowego wulkanu"

"Na początku XXI wieku kraj słynący dotychczas z rybołówstwa i 130 wulkanów wszedł w świat wielkiej finansjery. Rybacy stali się nagle bankierami, a handel łososiem zamienili na handel walutami. Dziś na brzmienie słowa „bankier” każdy szanujący się Islandczyk spluwa na ziemię, a bycie rybakiem znów staje się powodem do dumy."
Równie ciekawą notkę , na Blogpres.pl - zamieścił "Gadający Grzyb" , pt: "A tymczasem na Islandii..." , nt. "Islandzkiego systemu bankowego". W niej czytamy m.in. :
" Wśród dramatycznych doniesień z pro-unijnego „Euromajdanu” zginęła jakoś informacja o zapowiedzianym przez rząd Islandii wycofaniu wniosku o członkostwo w Unii Europejskiej ".

A co na to sami deputowani do euro-parlamentu ?

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Daniel Hannan: Islandia, czyli kto się śmieje ostatni


> Parlament Europejski, Strasburg - 4 lutego 2014 r.
> Mówca: Daniel Hannan (ECR), UK
> Wyjaśnienie sposobu głosowania ws. sprawozdania „Sprawozdanie o postępach Islandii w 2012 r. oraz perspektywach powyborczych"
"Właśnie dlatego, że Islandia była poza strefą euro, była w stanie wykorzystać swoją politykę monetarną do stymulowania swego ozdrowienia."
Załamanie się Islandzkiego systemu bankowego było okazją do pewnej nieprzyjemnej *schadenfreude w tej izbie. / Uparta niezależność tego małego i dzielnego kraju była stałym wyrzutem dla niektórych w tym miejscu, którzy twierdzą, że nie da się przetrwać inaczej niż w ramach wielonarodowej unii. Ale minęło cztery czy pięć lat i Islandia odbiła się imponująco.

A paradoksem jest , że w tym raporcie zostało uznane dlaczego tak jest. Właśnie dlatego , że Islandia była poza strefą euro, była w stanie wykorzystać swoją politykę monetarną do stymulowania swojego ozdrowienia. Nie ma obecnie ani jednego Islandczyka , który by się zamienił miejscami z dotkniętymi państwami śródziemnomorskimi strefy euro.

Jest jeszcze jedna część tego raportu , która moim zdaniem zasługuje na nieco uwagi.

"Zauważa się , że ponieważ Islandia jest mała i ma tak zwany ograniczony interes obronny, łatwo było jej zawrzeć umowę o wolnym handlu z większymi partnerami handlowymi. Najnowsza UWH została zawarta 15 kwietnia 2013r. pomiędzy Islandią a Chinami, i oczekuje sie , że zwiększy eksport jednocześnie eliminując cła na import towarów przemysłowych."

To tyle na temat poglądu , że trzeba być częścią dużego bloku, aby podpisywać umowy o wolnym handlu. Zostaliśmy wciągnięci we wspólną europejską taryfę, a w związku z tym jesteśmy niezdolni wykorzystać to, co robi Islandia , z populacją 230 tys ludzi, a mianowicie maksymalizować swój dobrobyt poprzez otwartą wymianę handlową.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
W podobnym tonie wypowiedziała się także euro-deputowana z Holandii - p. Laurence Stassen : Wyjście, i to jak najszybciej!


> Parlament Europejski, Strasburg - Strasburg - 25 lutego 2013 r.
> Mówca: Laurence Stassen, niezrzeszona, Partia Wolności, Holandia.
> Debata: Europejski semestr na rzecz koordynacji polityki gospodarczej: roczna analiza wzrostu gospodarczego...
"Bruksela we wszystkim chce maczać palce. W euro-żargonie nazywa się to koordynacją polityki gospodarczej, ale jest to czysta gospodarka planowa."
Ingerencja Brukseli staje się coraz bardziej ekstremalna. Holandia musi już przedkładać swój budżet do akceptacji, ale Unii Europejskiej to nie wystarcza. Teraz Bruksela chce kontrolować naszą politykę gospodarczą i społeczną: naszą polityką zatrudnienia, nasz systemem podatkowy, naszą politykę społeczną oraz nasze emerytury. Bruksela we wszystkim chce maczać palce.

Nazywa się to w euro-żargonie koordynacją polityki gospodarczej, ale jest to czysta gospodarka planowa. Niewybieralni biurokraci z Komisji Europejskiej biorą pod kontrolę państwa członkowskie. Kraje, które posłusznie słuchają dyktatu Brukseli, dostają pieniądze. Wszystko to prowadzi do jeszcze większej kontroli, centralizacji i marnotrawienia pieniędzy przez Brukselę.

Unia Europejska znajduje się w ślepym zaułku. Ale wiemy, że jest alternatywa, o wiele lepsza dla Holandii od całej tej bezsensownej gospodarki planowej. Wyjście. Wystąpienie Holandii z Unii Europejskiej. Badania, które przeprowadziła Partia Wolności pokazują, że wyjście byłoby dobre dla Holandii.

Wyjście spowoduje wzrost gospodarczy i zatrudnienie, ponieważ Holandia będzie mogła określić ponownie swój własny budżet, własną politykę handlową i własną politykę imigracyjną. Wyjście oznacza, że Holandia nie będzie już musiała płacić miliardów do budżetu UE, bailoutów i funduszy nadzwyczajnych. Wyjście przysporzy w efekcie Holandii wielu punktów procentowych wzrostu gospodarczego i zatrudnienia, a zamiast być zależną od Brukseli, Holandia stanie się wreszcie wolnym i suwerennym krajem.

Holandia powinna zatem wystąpić z Unii Europejskiej. Wyjście, i to jak najszybciej!

/** autor: KarasekUS /

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *
Pytanie zatem i do ogółu ,,,

Kto z Państwa podjąłby się , prócz oczywiście w/w autorów , zanieść ten temat /w szerokim tego słowa znaczeniu/ - do mediów. Ba , Kto podjąłby się doprowadzić do zorganizowania ogólnopolskiej debaty z udziałem znawców tego zawiłego i jak widać bardzo niepopularnego tematu ? Bo tylko w ten sposób , jak rozumiem , można by tej szczelnie domkniętej i perfekcyjnie zaprogramowanej rzeszy oglądaczy "Klanu" i tego typu podobnego badziewia ,/ w ich psychice/ poczynić "wyłom" by choć przez krótką chwilę pozwolić im oprzytomnieć, skupiając w tym momencie , ich uwagę , na czymś naprawdę ważnym.

Oczywiście , gro z nich potraktuje to jak , dajmy na to "usterkę" , czy też jako obowiązkową następną reklamę w trakcie emisji ich ulubionego serialowego odcinka. Ale podświadomość zakoduje tą informację i w odpowiedniej chwili powrócą obrazy i zasłyszana treść, tym bardziej tak kontrowersyjna w stosunku do tej , która wylewa się na co dzień z telewizorni...

I od czegoś podobnego należałoby zacząć przywracanie na powrót świadomości , czyli ukazania prawdziwego oblicza otaczającego nas świata . Pokazania tego wszystkiego z czego tak naprawdę składa się ta nasza rzeczywistość...

-----------------------------------------------------------
/*schadenfreude - termin już jest używany w i Polsce , oznacza mniej więcej radość z tego, że komuś się coś niepomyślnego przydarzyło./ /**Tłumaczenia tekstu na jęz.polski:http://karasekus.blogspot.com/


"Andruch" z Opola
/http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz