10 lis 2009

Najmniejszy fiutek w mieście?

Grupa Operacyjna

Informacje

O artyście:

1. Grupa Operacyjna nie jest jedynie zespołem. 2. Grupa Operacyjna to nie znający granic projekt muzyczno-artystyczny. 3. Grupa Operacyjna nie jest związana z żadnym ruchem, środowiskiem ani subkulturą. 4. Grupa Operacyjna nie pozwala się szufladkować. 5. Grupa Operacyjna to połączenie tego co od lat fascynuje ludzi w dźwiękach z tym co może dziś dać nowoczesna elektronika.
6. Grupa Operacyjna nie uznaje barier - usłyszysz energetyczne gitary, usłyszysz co naprawdę może dać gramofon, usłyszysz orkiestrę symfoniczną i wszystko czego nie mógłbyś się spodziewać u innych. 7. Grupa Operacyjna to nie tylko muzyka - to określone spojrzenie na świat. 8. Grupa Operacyjna to charakterystyczne teksty: czasem satyryczne, czasem ostre i bezkompromisowe, zawsze takie jakich nie spotkasz nigdzie indziej. 9. Grupa Operacyjna to drzwi do Pandemonium – strefy muzyki bez granic. Przejdź przez nie...jeśli myślisz, że jesteś gotów.

Historia:

Grupa Operacyjna powstała w 1996 roku w Zielonej Górze, będac wówczas jednym z pierwszych zespołów hip-hopowych byłego województwa zielonogórskiego. Z dawnego czteroosobowego składu pozostał dzis tylko założyciel i producent grupy - Andruss, do którego w roku 2000 dołaczył raper Fox (EfMC) - dzisiejszy frontman zespołu, majacy wczesniej na swym koncie kilka podziemnych wydawnictw, m.in. w zespołach takich jak: Kartel Zachodni, czy ekspermentalny Painful Creative Power.

Styl
:
Grupa Operacyjna reprezentuje gatunek stanowiący połączenie stylów rap, hard dance, techno, ambient, new age.

Skład
:
Mieszko i Ziemowit, czyli wokalista i producent

Wykorzystywane instrumenty:

automaty perkusyjne wszelkiej maści, keyboardy, samplery itp. a także instrumenty akustyczne: perkusja, kontrabas, trąbka, puzon, fortepian, gitara.
W projekcie TERAPIA SZOKOWA wzięla udzial Orkiestra Symfoniczna.

źródło : http://grupaoperacyjna.mp3.wp.pl/

Najmniejszy fiutek w mieście?





Kuba Wojewódzki i Michał Figurski znaleźli się na celowniku raperów z Grupy Operacyjnej. Tym razem Mieszko postanowił przywalić z grubej rury. "Kto ma najmniejszy fiutek w mieście? Jaki to fiutek, model i typ? Jaką ma wielkość, ile ma mocy?" – tak zaczyna się nowy utwór Grupy Operacyjnej, do wysłuchania którego zapraszamy w dalszej części galerii.

To nie są jedyne słowa, którymi muzycy obrazili obu panów. Dalej jest zdecydowanie ostrzej...

Zobacz także:

Grupa Operacyjna atakuje PZPN
Doda przegra w sądzie?
"Wojewódzki to chuda i brzydka świnia"



źródło : Wojewodzki o Figurski oberwali od raperow

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz