11 lip 2010

Rzucono nam "rękawicą" w twarz

Ratujmy Opolszczyznę przed niemiecką nietolerancją!


21 czerwca lider Mniejszości Niemieckiej Norbert Rasch wystosował list do marszałka województwa opolskiego w sprawie obchodów rocznicy powstań śląskich. W naszej opinii - napisał m.in. lider TSKN - powinniśmy odejść od zmitologizowanego ukazywania tamtych wydarzeń i instrumentalnego posługiwania się historią w celach politycznych. Powstania śląskie były tragedią rodzinną i zbrojnym atakiem na integralność terytorialną kraju (w domyśle oczywiście Niemiec).

List zbulwersował marszałka i wojewodę opolskiego. Mnie również. Nowo wybrany szef Niemców na Opolszczyźnie pokazał swoje prawdziwe oblicze nazisty i rewizjonisty. A skoro lider mniejszości ma takie poglądy, to można domniemywać, iż spora grupa członków TSKN również.

Mniejszość niemiecka ma już swoje programy w telewizji regionalnej, swoją prasę, szkoły dwujęzyczne, pomniki SS-manów i gestapowców (wszyscy służyli w wermachcie) oraz tablice miejscowości w języku polskim i niemieckim! A obecnie rewizjonista i nazista w jednej osobie Norbert Rasch poucza państwo polskie w sprawie Powstań Śląskich, nazywając je ekscesem małej grupy przeciwko suwerenności Niemiec.

Wymienione przeze mnie sprawy obrazują skalę problemu w województwie opolskim. Problemu, według mnie, chowanego pod dywan przez polski rząd i parlament. Sytuacja polskich mieszkańców staje się powoli dramatyczna. Są marginalizowani i spychani do roli niechcianych przybyszów. Zresztą, po prawdzie, na własne życzenie.

Zbyt daleko posunięta tolerancja została wykorzystana przez mniejszość niemiecką, a swoją rolę odegrała i odgrywa również koalicja samorządowa PO-MN. Władze i media tendencyjnie wspierają Niemców, patriotów polskich traktując jako zło konieczne. Polacy nie mają oparcia we władzy samorządowej, wojewódzkiej.

Jako mieszkaniec Śląska Opolskiego apeluję i proszę wszystkich Polaków w całym kraju. Pomóżcie przywrócić godność swoim rodakom na Opolszczyźnie. Pomóżcie zahamować niemiecką nietolerancję.

Proszę o wysłanie krótkiego protestu przeciwko ekstremizmowi lidera Mniejszości Niemieckiej Norberta Rascha do państwowych władz krajowych i wojewódzkich na adresy mailowe:

kontakt@kprm.gov.pl,
bpr@sejm.gov.pl,
marszalek@umwo.opole.pl,
wojewoda@opole.uw.gov.pl


Proponowana treść:

"W związku z listem z dnia 21 czerwca 2010 r. lidera Mniejszości Niemieckiej pana Norberta Rascha do marszałka województwa opolskiego w sprawie obchodów rocznicy powstań śląskich protestuję przeciwko:

- nazywaniu przez szefa TSKN Powstań Śląskich tragedią rodzinną i zbrojnym atakiem na integralność terytorialną Niemiec,

- wyrażaniu opinii przez pana Rascha, że "powinniśmy odejść od zmitologizowanego ukazywania tamtych wydarzeń i instrumentalnego posługiwania się historią w celach politycznych."

/Oczywiście własne komentarze i dopiski mile widziane./Witam

W imieniu patriotów polskich, mieszkańców Opolszczyzny, których serca są biało czerwone, dziękuję całej Polsce za wsparcie i pomoc.

Serdecznie pozdrawiam,
Seweryn Wyszyński

/Proszę o przesłanie dalej poniższego tekstu. Wrzuciłem go również na www.fronda.pl/Rzucono nam "rękawicą" w twarz !

MN: nie celebrować powstań śląskich

Musimy jakoś zareagować , nie można puszczać tego płazem ..Jak wiadomo obecna władza centralna ma to wszystko w "bardzo głębokim poważaniu" ..Miejscowe elity są tak skundlone że za garść srebrników oddadzą wszystko co tylko możliwe byle by się samemu "nachapać" ,, Pisałem już wcześniej o tym że na dzień przed II turą wyborów Prezydenckich nijaki Zdrojewski wysoki funkcjonariusz PO spotkał się z posłem Mniejszości Niemieckiej na Śląsku Opolskim Ryszardem Gallą wskutek czego ogłoszono wszem i wobec że M.N będzie głosować za kandydatem PO do fotela prezydenta RP ..obywatelem "Marią ...itd".

Kto może zagwarantować że w trakcie tej rozmowy nie doszło do innych nieznanych nam porozumień dotyczących przyszłych wyborów samorządowych i wreszcie ze owo porozumienie nie wiąże się także z wyborami do przyszłego parlamentu RP !

Jak daleko może sięgać ta korupcja polityczna ..Cóż z tego że niejaki Korzeniowski lider PO na Opolszczyźnie bulwersuje się z powodu tego incydentu ..Przecież owe środowiska przynajmniej w Opolu doskonale się znają gdyż od dłuższego już czasu stanowią koalicję samorządową stąd zdziwienie posła Korzeniowskiego jest co najmniej dwuznaczne ...

Fakty te odzwierciedlają wyniki wyborów prezydenckich ..Ten rejon głosował za Komorowskim z obawy przed powrotem "krwiożerczej" formacji Jarosława Kaczyńskiego
do władzy. Przykład z mojej komisji wyborczej w Opolu . Za Komorowskim głosowało 741 wyborców zaś na Jarosława Kaczyńskiego głosowało 236 osób ..

Jeśli chcemy by te tendencje się odmieniły bądź przynajmniej się wyrównały należałoby zacząć od promowania przede wszystkim polskości na tych ziemiach ..A to należałoby zacząć od wymiany całej kadry dydaktycznej w większej części miejscowych szkół..

By nie być gołosłownym warto byłoby zacząć od przyjrzenia się zwłaszcza jednej ale za to bardzo wpływowej i elitarnej przez to szkole ..kuźni przyszłych kadr zarządzających nie tylko miejscowymi przedsiębiorstwami ale i Urzędami ..
Mam na myśli "Towarzystwo Alternatywnego Kształcenia - TAK " w Opolu .Miałem na ten przykład okazję bliższego poznania owej placówki wówczas gdy próbowałem pozyskać jakąkolwiek pomoc dla polskich szkół na Litwie w Ludwinowie /Wilna i Borskunach ..
Efekt moich zabiegów był taki że w ramach promocji szkoły wywieszono na eksponowanym miejscu na deptaku przy pl.Wolności w Opolu wystawę poświęcona jakiejś zamierzchłej postaci zamieszkującej bodajże przed II wojną światową to miasto by było to też pro europejskie ów mieszkaniec okazał się znaczącą postacią w środowisku żydowskim na tym terenie. Bodajże miało to coś wspólnego z wyburzoną synagogą w czasie owej "kryształowej nocy" w 1938 roku.. Jak pamiętamy te tereny podówczas należały do III Rzeszy niemieckiej.

Także wracając do tematu okazało się że skończyło się to na bliżej nieokreślonym obietnicach i kilku miłym grzecznościom pod moim adresem. Czułem pod skórnie że ci ludzie nie mają nic wspólnego z Polską Solidarną ..

Pomoc choć nie wielką ale zawsze jakąś uzyskałem dopiero ze strony Opolskiego Młodzieżowego Domu Kultury [MDK] gdyż właśnie sami wybierali się na Litwę i przy tej okazji wsparli tą polską szkołę w Ludwinowie ..

O szkołach można poczytać poniżej klikając na link:
Polskie Szkoły na Litwie

Wyciąg z listy ofiarodawców :
[ 2.05.2008 ] MŁODZIEŻOWY DOM KULTURY w OPOLU [ M D K ]

Szczególne podziękowania dla Pani Elżbiety Marciniszyn Dyrektor MDK w Opolu oraz Pana v-ce dyrektora Rafała Błaut, który to bezpośrednio zawiózł ofiarowane dary do w/w szkoły w Ludwinowie .

Protokół przekazania artykułów papierniczych, sprzętu sportowego oraz art. utrzymania czystości na rzecz Polskiej szkoły na Litwie w Ludwinowie /Vilna.

Lp Nazwa artykułu Ilość

1 Papier ksero 1 ryza
2 Papier ksero kolor 2 ryzy
3 Brulion - notatnik 5 szt.
4 Klej do papieru 7 szt.
5 Spinacze 2 opakowań
6 Piłki 4 szt.
7 Mleczko do szorowania 1000 g 5 opakowań
8 Mydło w płynie 5 litrów 1 opakowanie
9 Spray do mebli 300 ml 2 opakowania
10 Szachy 1 kompl
11 Komplet rakiet do tenisa 1 kompl

Za to do dziś mam Ich w serdecznej pamięci ..Kolejny przykład pracy dydaktycznej o której już zresztą wcześniej wspominałem to Zespół Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ul.Kościuszki .

Jak się okazało swoisty sposób przekazywania wiedzy o społeczeństwie przez miejscową nauczycielkę prowadzącą zarazem prócz WOS-u i lekcje historii ..


W tej szkole Kadra wie najlepiej ..na kogo Polacy powinni głosować , stąd obok materiałów wywieszonych na holu nie znalazło się nawet jedno zdanie na temat Jarosława Kaczyńskiego jako kandydata z ramienia PiS w wyścigu o fotel prezydenta RP.

Zaś sam napis do złudzenia przypomina zwiastun filmu dokumentalnego "SOLIDARNI 2010", tylko co on rzeczywiście ma wspólnego z tym dokumentem.
Całość opisałem na swoim blogu i nie tylko , którą to treść można znaleźć pod linkiem :
Wychowawca młodzieży "wie najlepiej"

Z kilku tu przykładów można by wyciągnąć wnioski na przyszłość . Co zrobić by uzdrowić kulejąca oświatę nie tylko na Śląsku Opolskim sprawa ta dotyczy całego kraju ..

W odpowiedzi na list Rascha przesyłam mu oto tę "rękawicę" prosto w jego plugawą gębę .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz