21 sty 2011

Autor dokumentu "List z Polski " Mariusz Pilis w Opolu.


Mariusz Pilis w Opolu .

Redaktor Mariusz Pilis , dziennikarz , korespondent wojenny , redaktor programów TV , reżyser filmów dokumentalnych , takich jak pokazany 25 października 2010 r. w TV Holenderskiej film pt. "List z Polski".

W dniu 19 stycznia 2011 roku na zaproszenie KZ NSZZ "Solidarność" przy Uniwersytecie Opolskim i Klubu Gazety Polskiej w Opolu do Opola zawitał twórca uznawanego za kultowy filmu dokumentalnego "List z Polski", który swą treścią nawiązuje do kwietniowej tragedii 96 ofiar spod Smoleńska.
  
Pan Stanisław Tomczyk , przedstawiciel Komitetu Zakładowego NSZZ "Solidarność" przy Uniwersytecie Opolskim w Opolu . Jeden z współorganizatorów , oraz (widoczny na zdjęciu z prawej strony ) kol. Ryszard Szram przew. Klubu Gazety Polskiej w Opolu , jako drugi współorganizator spotkania z red. M.Pilisem , twórcą dokumentu filmowego pt."List z Polski"..

Tuż przed południem reż. M.Pilis spotkał się z młodzieżą w 3 LO im.M.Skłodowskiej-Curie,w pięknie położonym miejscu przy ul.Duboisa 28 w Opolu.
  
Spotkanie rozpoczęło się o godz. 11.00 , które to w imieniu szkoły prowadził pan v-ce dyr. Marek Białokur . Wielkie podziękowania należą się również i pani dyr. szkoły Joannie Raźniewskiej a także pani v-ce dyr. Krystynie Steckiej , które to na równi przyczyniły się do sukcesu jakim niewątpliwie było całe to spotkanie z autorem.
  
  
Na chwilę przed spotkaniem autora z młodzieżą szkolną , koledzy z Klubu GP w gabinecie Dyrektora szkoły omawiają inne ważne kwestie związane z innym miejscem , które w następnej kolejności autor odwiedzi by tym razem spotkać się z mieszkańcami Opola , czyli aula 48 na Uniwersytecie Opolskim.
  
  
W trakcie spotkania wyświetlono film autorski pana Mariusza Pilisa pt. "List z Polski" . Po filmie natomiast , przewidziano dyskusje z możliwością zadawania pytań reżyserowi.
  
  
  
  
  
  
Tuż po spotkaniu z młodzieżą przyszedł czas na podziękowania i wyrazy uznania .
  
  


  
  
  
  
Pomiędzy spotkaniami czas na obiad i regenerację sił.
  
  
  
Kolejne miejsce spotkania to Uniwersytet Opolski , aula 48 .
Godzina 17.00 kolejne spotkanie tym razem z mieszkańcami Opola .
  

  
  
  
  
Po projekcji filmu "List z Polski" padło wiele pytań , na które pan M.Pilis starał się z wielką starannością i wyczerpująco odpowiadać .


  
  
  
Pamiątkowe zdjęcia tuż po spotkaniu .
  
  
  
  
  
  
foto: Paweł Szram oraz "Andruch" /Klub GP w Opolu /
Video : /audio/ "Andruch"

"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

1 komentarz: