21 lut 2012

Od kuriozum do absurdu !

Kuriozalny wywiad z rzeczniczką Ministerstwa Zdrowia:


/ W komentarzu do tego arcyciekawego materiału jeden z internautów napisał : /
" Można zadzwonić do Pani Rzecznik i zadać pytania-Pani Rzecznik na 100% bedzie zadowolona z możliwości udzielenia kompetentnej odpowiedzi na pytania nurtujące obywateli"...

Biuro Prasy i Promocji - II piętro skrzydło A
Agnieszka Gołąbek – Rzecznik Prasowy
Tel. kom.: 784 005 898
Numer pokoju: 264
Telefon:
(22) 634 93 03
(22) 831 30 71
Fax:
(22) 826 27 91

źródło : "Przepraszam, nie rozumiem pytania".

Zdaje się , że to nie przypadek z tą "wtopą" pani rzecznik. Brak kompetencji próbuje się przykryć tzw. "ładną buzią"..
Efekt to totalna kompromitacja tak samej instytucji nie wspominając już o samej osobie "rzecznika" do której to podstawowych obowiązków należy reprezentowanie ministerstwa na "zewnątrz" ...
Swoją drogą ciekaw jestem tego czy i ewentualne jakie też konsekwencje zostaną wyciągnięte po tym żenującym "zdarzeniu medialnym" ..
Czy należy spodziewać się podobnych potknięć i w innych też resortach , myślę że tak , widać stąd że na potrzeby doraźne następuje szeroko zakrojone tzw. "pudrowanie" niemalże całego tego skorumpowanego systemu sprawowania władzy w Polsce..

Tylko patrzeć jak cała ta machina zacznie się walić niczym domek z kart. Najważniejsze jest to by nie przespać chwili w której należy zdecydowanie wkroczyć do gry .

Przeciwnik nie śpi , on przegrupowuje siły , robi roszadę , planuje prawdopodobnie wpuścić do gry "siły" pozostające do tej pory niejako w odwodzie. Czytałem już gdzieś nagłówek z informacją że owa roszada dotyczyła by formacji PSL na RP(Ruch Palikota) . To zaś daje wiele do myślenia. Z całą pewnością i L. Miller nie zasypuje gruszek w popiele także będzie się starał wejść do tej gry. To by oznaczało że Tusk nie cofnie się przed niczym by za wszelką cenę utrzymać się przy władzy.

" Pakiet klimatyczno-energetyczny "

Martwią mnie także dziwne posunięcia po stronie PiS mam tu na myśli wręcz lobbowanie niektórych posłów tego klubu za budową na terenie Polski kompleksu elektrowni atomowych. Takim posłem jest np: Przemysław Wipler (PiS). Jest to zjawisko na tyle niepokojące że dotyczy dość nieźle zapowiadającego się przedstawiciela młodego pokolenia działaczy Ligi Republikańskiej. Chciałoby się wierzyć że to tylko "potknięcie" przy pracy .

" Mamy do wyboru elektrownie jądrowe albo gaz z Rosji. Należy wybrać energetykę atomową, jako jedyną alternatywę dla dominacji rosyjskiej – mówi portalowi Stefczyk.info poseł PiS, Przemysław Wipler, były prezes Fundacji Republikańskiej." [źródło: czytaj całość]

Pewien komentarz pod moim wcześniejszym artykułem dotyczącym tegoż właśnie tematu wyraźnie daje do zrozumienia że mamy do czynienia z pragmatycznym działaniem na rzecz opcji tzw: "pro-atomowej".

Tym samym poseł (PiS) , pan Przemysław Wipler ( na zdjęciu z rodziną ) próbuje wmawiać nam , że jedyną alternatywą są wycofywane pospiesznie choćby z terytorium Niemiec , przestarzałe technologicznie , niezwykle kosztowne tak w samej budowie jak i w późniejszej eksploatacji elektrownie atomowe. Kolejnym ważnym argumentem przeciw są kurczące się zapasy tego paliwa w świecie dotyczy to w szczególności "uranu" . Niesie to uzasadnione obawy iż wskutek wzrostu zapotrzebowania , ceny na ten surowiec będą systematycznie wzrastać , co stawia pod wielkim znakiem zapytania opłacalność tej technologii. Nie wspominając już o tym że sama technologia jest wielkim zagrożeniem dla zdrowia i życia człowieka a także wszelkiej fauny i flory znajdującej się na zajmowanym terenie.

Niech przykład nie tak dawnej (kwiecień 1986) tragedii jaka się wydarzyła podczas awarii elektrowni atomowej w Czarnobylu na Ukrainie posłuży za wystarczające ostrzeżenie. Jak pamiętamy , doszło tam do uszkodzenia "IV reaktora" konsekwencją czego było stopienie się rdzenia atomowego (pręty paliwowe), po czym nastąpił wybuch stopionego-radioaktywnego grafitu. Do atmosfery wówczas przedostały się ogromne ilości radioaktywnej substancji , które następnie niesione wiatrem siały zagrożenie i śmierć niemalże na całym terytorium Europy. Niech ten przypadek będzie nam wystarczającą przestrogą przed popełnieniem kolejnej zbrodni na ludzkości w imię źle pojętej innowacyjności czy jak kto woli - wdrażania postępu na siłę .

Zupełnie przeciwne stanowisko w tej sprawie zajmuje były min. Ochrony Środowiska pan prof. Jan Szyszko. Dziś na antenie "Radio Maryja" miałem okazję wysłuchać tego wszystkiego co miał nam do powiedzenia w tej sprawie . Jak sam to stwierdził doszło wręcz do niejako skandalu na skalę światową , dotyczącego właśnie braku polskiego zdecydowanego stanowiska stawiającego na miejscu pierwszym - nasze ogromne złoża tak węgla kamiennego jak i brunatnego . Parę tysięcy gotowych odwiertów gwarantujących nam natychmiastowy dostęp do wód geotermalnych i gorących skał . Potężne złoża gazu łupkowego także gazu ziemnego jak i ropy naftowej. A wszystko to jakby czarodziejską różdżką zostało zablokowane jednym podpisem wyrażającym zgodę na wdrożenie w obecnej formie (w życie) zapisów tzw: "Pakietu klimatyczno-energetycznego" ..

źródło :PiS Żąda natychmiastowej renegocjacji pakietu"

Wiadomym jest i to że zostały już uchwalone dwie ważne ustawy związane z forsowanym wszelkimi możliwymi sposobami projektem budowy na terytorium Polski francuskich "siłowni atomowych"..
Pytań jakie nasuwają się po takim materiale jest tak wiele że nie sposób je tu wszystkie wymienić ..
Niewątpliwie jednym z ważniejszych pytań jakie należałoby zadać publicznie to te które dotyczy negocjatorów w szczególności zaś ich mocodawców - Kogo zatem należy pociągnąć do odpowiedzialności za taki a nie inny stan rzeczy . Kolejnym z pytań czy aby nie ważniejszym jest to czy jest fizyczna możliwość odwrotu z źle obranej "ścieżki negocjacyjnej" dotyczącej tzw: "Pakietu klimatycznego"..

Warto byłoby przyjrzeć się bliżej czy aby w ławach poselskich bądź senatorskich nie ma więcej takich panów "Wiplerów"?
Co ci panowie/panie robią w "ławach" klubowych PiS ? Jakie jest zatem oficjalne stanowisko władz PiS w kwestii chociażby uchwalonych ostatnimi czasy niemalże "bezszelestnie" - ustaw około-atomowych..
Ustaw które pozwalają na rozpoczęcie realizacji tych niebezpiecznych projektów na terytorium Rzeczpospolitej.


- http://mypis.pl/aktualnosci/2608-prawo-i-sprawiedliwosc-domaga-sie-renegocjacji-pakietu-klimatyczno-energetycznego
- http://www.tokfm.pl/Tokfm/10,110944,11168992,_Przepraszam__nie_rozumiem_pytania___Kuriozalny_wywiad.html
- http://pl-pl.facebook.com/pages/prof-Jan-Szyszko/267141679973552
- http://niepoprawni.pl/blog/783/najmocniejsi-jestesmy-ale-w-gebie


"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz