9 lut 2011

Staliśmy się na powrót pośmiewiskiem nie tylko całej Europy ,ale i świata.

Zatem historia zatoczyła koło i powróciliśmy do czasów "Sejmu Niemego".
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Wracając zaś do teraźniejszości , wielkie uznanie należy się (niestety) dyplomacji rosyjskiej , wyróżniając spośród osób najbardziej kompetentnych , postać ministra spr.zagr Rosji Siergieja Ławrowa ( w czasie rządów Katarzyny II tę funkcję pełnił Hrabia Nikita Iwanowicz Panin urodzony w Gdańsku ).

Należałoby wspomnieć i tego , który jest tym właściwym wykonawcą misternej gry geopolitycznej Rosji . Oczywiście mam na myśli Władymira Władymirowicza Putina..Pomińmy milczeniem kto tak naprawdę pociąga za sznurki ( z tylnego fotela), bo nie o to tu chodzi.

No cóż przedstawiłem owe osoby by oddać im to co im się należy , czyli uznanie za pełen profesjonalizm w wypełnianiu postawionych przed nimi zadań . Z pewnością każdy z nich robi to z poczucia obowiązku wobec swojej ojczyzny jakkolwiek to postrzegamy.

Teraz wypadałoby przedstawić naszych dyplomatów ..i tu następuje konsternacja. My nie mamy dyplomatów. Zatem na tym zakończę by oszczędzić sobie uczucia wstydu i cierpienia z tego tytułu.

Wobec tak żenującej sytuacji , należałoby tak z głębi serca , życzyć sobie i Polsce , by jak najszybciej szlag trafił całą tą agenturę , począwszy od pałacu pod "żyrandolem" , poprzez całą "radę oprychów" spod ciemnej gwiazdy z jej Capo di tutti capi , ową "warsiawkę" reprezentującą obecne "salony" , by zakończyć na "buffetowej"..

Większego wstydu nie mogłem doczekać bym był zmuszony miast swoich chwalić , rozwodzić się nad mistrzostwem rozgrywania rosyjskiej polityki w stosunku do krajów byłego bloku sovieckiego w tym do nas - Polski..

Niestety trzeba to przyznać , robią z nami co tylko zechcą i kiedy zechcą. Staliśmy się na powrót pośmiewiskiem nie tylko całej Europy ,ale i świata.


"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz