4 lut 2011

Warto zmierzyć się z pogardą ..

Jedni modlili się pod krzyżem , drudzy z nich drwili ..


  


"Błogosławieni" - polscy raperzy w hołdzie Obrońcom Krzyża

Sprawa Jana Klusika zmierza ku umorzeniu


Jan Klusik z OSPN.opole.pl

Portal Niezależna.pl informuje o śledztwie dotyczącym okoliczności śmierci Jan Klusika, pobitego pod „krzyżem pamięci” w sierpniu ubiegłego roku na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. W artykule rzecznik prasowa Opolskiej Prokuratury Okręgowej Lidia Sieradzka informuje, że:
Biegły przeprowadzający sekcję zwłok nie stwierdził żadnych obrażeń będących skutkiem urazu zewnętrznego”.

Śledztwo trwa, ale nie można zapoznać się z opinią biegłego dopóki się nie zakończy. Prokuratura jeszcze korzysta z pomocy toksykologów i czeka na wyniki pracy Instytutu Sehna w Krakowie, które będą w maju.
Prokuratura jest bierna w poszukiwaniu mężczyzny, który miał uderzyć Jana Klusik, komentuje sprawę brat Antoni Klusik, dawny opozycjonista:
„Zwykłe ściemnianie. Przecież na Krakowskim Przedmieściu pełno jest kamer. Gdyby od razu sprawdzili zapis monitoringu, a znają dość dokładny czas, już dawno wiedzieliby, czy doszło do pobicia”.

Sprawa ma dodatkowy wątek w kontekście wolności wypowiedzi. Antoni Klusik, który na konferencji prasowej wyraził swoją niepochlebną opinię pod adresem „Gazety Wyborczej”, być może będzie miał sprawę w sądzie. Agora S.A. wynajęła prawnika, który zażądał od Klusika przeprosin oraz wpłaty 5 tysięcy złotych na cel społeczny. Antoni Klusik korzystając z pomocy prawnej odpisał, że nie zamierza przeprosić Agory. Mijają dwa miesiące od tego faktu. GW nie udziela odpowiedzi dla portalu  Niezależna.pl, czy zamierza skierować pozew sądowy.

Więcej o sprawie na: http://www.niezalezna.pl/artykul/sledztwo_zmierza_ku_umorzeniu/44254/1

Oprac. TK

źródło : http://ngopole.wordpress.com/2011/01/30/sprawa-jana-klusika-zmierza-ku-umorzeniu/Rozprawa Wyborczej z Antonim Klusikiem 3 marca

Rozprawa Antoniego Klusika, przeciwko któremu Agora S.A, wydawca „Gazety Wyborczej” złożyła pozew o ochronę dóbr osobistych i zapłatę na cel społeczny sumy 5 tys. zł. odbędzie się 3 marca 2011 r. w Sądzie Okręgowym w Opolu. Agora S.A. żąda przeprosin od Pana Klusika w formie oświadczenia opublikowanego w TVP Opole, Radiu Opole i na pierwszej stronie opolskiego dodatku „Gazety Wyborczej”.

Przypomnimy, że Antoni Klusik jest bratem zmarłego Jana Klusika, którego zgon nastąpił w niewyjaśnionych do dzisiaj okolicznościach, a jako jedna z przyczyn jego śmierci jest rozważana hipoteza, że do śmierci przyczyniło się pobicie, do którego doszło Warszawie na Krakowskim Przedmieściu podczas tzw. akcji „obrony krzyża”. Prokuratura nie zakończyła jeszcze śledztwa w tej sprawie i nie wykluczyła właśnie takiej przyczyny śmierci Jana Klusika.

Agora S.A czuje się urażona za słowa jakie wypowiedział Antoni Klusik na konferencji OSPN, które opublikowały Radio Opole i TVP Opole w programie „Loża Prasowa”. Wtedy to Antoni Klusik nazwał „Gazetę Wyborczą” m.in. „organizacją przestępczą i organizacją wrogą naszej cywilizacji”.

Poniżej treść pozwu Agory przeciw Antoniemu Klusikowi:
Agora_Klusik1,Agora_Klusik2Agora_Klusik3
Agora_Klusik4Agora_Klusik5,Agora_Klusik6Autor: Grzegorz Bieniarz

Źródło : http://ngopole.wordpress.com/2011/02/04/rozprawa-wyborczej-z-antonim-klusikiem-3-marca/
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
http://www.se.pl/multimedia/galeria/47683/92018/obroncy-krzyza-przed-paacem/
http://www.se.pl/multimedia/galeria/45873/obroncy-modlili-sie-pod-krzyzem/
http://www.se.pl/multimedia/galeria/45861/awantura-o-krzyz/
http://freeisoft.pl/?p=29817
http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/spoleczenstwo/umarl--bo-bronil-krzyza-zbada-to-prokuratura,66781,1


"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz