18 lut 2011

Szef ABW B. Święczkowski w Opolu ..

Spotkanie z byłym szefem ABW
prok. Bogdanem Święczkowskim

Bogdan Święczkowski (ur. 1970 w Sosnowcu) z wykształcenia jest prawnikiem ukończył Uniwersytet Jagielloński. Pracował w Prokuraturze Rejonowej w Sosnowcu, w latach 2001-2005 był prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Od listopada 2005 pracował w Prokuraturze Krajowej w Warszawie, a 13 września 2006 r. został szefem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. 2 listopada 2007 r. jako prokurator przeszedł w stan spoczynku. W ostatnich wyborach samorządowych, jako bezpartyjny, został wybrany na radnego Sejmiku Województwa Śląskiego z listy PiS.
Wczoraj tj. 16-02-2011 r. w auli Uniwersytetu Opolskiego [U O] przy ul. Oleskiej odbyło się spotkanie z byłym szefem ABW z czasów rządów premiera Jarosława Kaczyńskiego – prok. Bogdanem Święczkowskim.

Na chwilę przed spotkaniem ..Organizatorem spotkania był Klub Gazety Polskiej w Opolu oraz Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność ” [U O] , a głównymi prowadzącymi byli Przewodniczący opolskiego klubu „GP” – Ryszard Szram i Przewodniczący Komisji Zakładowej „S” - Stanisław Tomczyk. / z prawej /
  


Publiczność jak zwykle dopisała .
Spotkanie odbyło się przy niemalże pełnej sali , szacuje się że do auli przybyło co najmniej 150 osób.
  
    
  
  

Prelekcja
Pan minister Bogdan Święczkowski odniósł się do wielu nieprawidłowości jakie w swoim czasie można było zaobserwować , nawet i gołym okiem , nie uciekając się do skomplikowanych analiz porównawczych w naszym kraju. Z uwagi na znajomość środowiska prawniczego a szczególnie prokuratorskiego , nie pozostawił żadnych złudzeń co do tego co naprawdę dzieje się w naszym kraju. W sposób szczególny podkreślił natarczywą wręcz propagandę wykorzystującą szczególnie wyrafinowane techniki medialne z zastosowaniem skomplikowanych procesów socjotechniki polegającej na manipulacji widzem.
Kolejną sprawą o której wspomniał była Armia czyli polskie Siły Zbrojne a zwłaszcza jej obecny katastrofalny stan . Wszystko na to wygląda że postępuje proces odwrotny od zamierzonego , czyli , armia polska się po prostu rozbraja , stając się tym samym łatwym łupem chociażby potężnie uzbrojonych naszych "sąsiadów". W porównaniu np: do armii białoruskiej na dzień dzisiejszy stanowimy mały ułamek tego czym dysponuje wcześniej wspomniana . Jak się mają proporcje do niemieckiej aż strach pomyśleć. "Tak to jest jak armią dowodzi "psychiatra". Trudno zatem się dziwić że i pozycja Polski jako kraju należącego do NATO straciła i traci nadal na prestiżu. Tracąc tym samym i wiarygodność w oczach naszych sojuszników. Tak naprawdę tylko poprzez silną i mobilną armię możemy stać się w jakimś sensie i partnerem tak dla USA jak i reszty sojuszników z NATO ..W obecnym stanie natomiast jesteśmy co najwyżej balastem,mało istotnym pionkiem na szachownicy na której rozgrywają wielcy tego świata..
Następną kwestią był temat dotyczący Sądów i Prokuratury ..I tu jak zwykle nasz prelegent nie zostawił żadnych złudzeń co do tego że dzieje się źle , a nawet bardzo źle. Korupcja , nepotyzm. Tu wymienił wiele przykładów na poparcie tez. Wspomniał też o metodach prywatyzacji pozostającego jeszcze póki co w rękach państwa , reszty majątku narodowego, a także próbie przejęcia kontroli nad lasami państwowymi . Również podjął temat związany z wcześniejszą aferę dotyczącą sprzedaży majątku stoczni , także o wielkich stratach wynikających z nieuczciwych przetargów w tym licznych zaniedbaniach w sektorach infrastruktury drogowej czyli w pierwszej kolejności "machlojek" przy budowie samych autostrad także przydzielania szczególnych warunków koncesji takich jak klauzury zabraniające przez określony okres czasu w obrębie np: 70 km , budowy przez firmy konkurencyjne w tym i państwowe , kolejnej drogi mogącej odciążyć ruch w tym rejonie. Z punktu widzenia samej logiki można co najmniej zastanawiać się kto negocjował ów kontrakt i czyje interesy właściwie reprezentował.
Warto by też wspomnieć i totalny bałagan jaki panuje na PKP ..Nikt nie wie co będzie dalej także z polskimi kolejami i całą infrastrukturą kolejową .
Nasz gość honorowy z racji tego że sam był Szefem ABW , wspomniał o incydencie z panią posłanką Barbarą Blidą , jasno i wyraźnie odciął się od wszelkich spekulacji jakie rozsiewano ale i że w dalszym ciągu podsyca się tą sprawę jako znakomity temat zastępczy wykorzystywany jako tzw."przykrywkę".
Dużo uwagi poświęcił też na to by w sposób szczególny a zarazem najbardziej przystępny omówić to wszystko co dotyczy sposobów gry wywiadowczej stosowanej przez Rosję wobec Polski .
Zwłaszcza w kontekście ostatniej tragedii związanej z katastrofą i śmiercią prezydenta RP pana Lecha Kaczyńskiego z małżonką Marią w tym 94 innych ważnych i zasłużonych dla Polski osób. Zdaniem prokuratora Święczkowskiego za przygotowania jak i przebieg samego lotu w tym bezpieczeństwo głowy państwa i innych dostojników ponosi w pełni odpowiedzialność przede wszystkim w pierwszej kolejności polski rząd Donalda Tuska. Niezrozumiałym jest również samo zachowaniu się rządu polskiego tuż po katastrofie a nade wszystko oddanie śledztwa w ręce Rosji, pomimo deklaracji Miedwiediewa o możliwości szerokiej współpracy . Jak dalej rozumieć dziwne zachowaniu Rosjan, którzy miast zabezpieczyć tak sam wrak jak i miejsce katastrofy w pośpiechu przy pomocy pił mechanicznych w tym i nożyc hydraulicznych ale i łomu także , przystąpili do niszczenia wraku naszej TU-tki ( TU 154 M ).
Kolejnym wielce dziwacznym , żeby nie rzec śmiesznym posunięciem było wysłanie archeologów do Smoleńska zamiast specjalistów od kryminalistyki i prokuratorów śledczych . To kompletna kompromitacja bądź celowa maskarada wspomina prelegent . Pan Minister, sam jest przecież prawnikiem , w tym specjalistą w zakresie dochodzeń dotyczących także "katastrof" , miast być przydzielony do tej sprawy z uwagi na posiadanie specjalnych uprawnień a nadto niezbędnego doświadczenia, został wraz z innymi kilkunastoma prokuratorami - profesjonalistami , przeniesiony w stan spoczynku . W to miejsce natomiast jak wcześniej wspomniałem rząd polski wysłał ..archeologów.
Przy okazji pan minister poruszył sprawę zamówień kancelarii prezydenta na zakup nowych samolotów dla VIP-ów , do czego jak wiemy nie doszło gdyż premier zarzucił ten projekt . Obecnie mają być zakupione jakieś krótkodystansowe samoloty w dodatku żadnej z renomowanych firm , mając do dyspozycji (z USA ) możliwość odkupienia znajdujących się w doskonałym stanie technicznym jednostek (3 letnich) z tzw. drugiego obiegu za 1/10 ceny nowego samolotu. Jak widać tego typu możliwości nie są przedmiotem zainteresowania obecnej ekipy rządowej ..Być może przy takich transakcjach zbyt mało "zarobi" pośrednik. itd.
Dowiedzieliśmy się również o nieco dziwnych nominacjach na stopnie generalskie zaraz po przejęciu władzy przez Komorowskiego i nie zabezpieczeniu dokumentacji BOR-u. dotyczących w szczególności zadań osłonowych związanych z wizytą prezydenta w Smoleńsku .W dalszej części prelekcji pan min. Święczkowski szczegółowo objaśnił zgromadzonym słuchaczom kto proceduralnie odpowiadał za przygotowanie lotu Prezydenta i reszty elity do Katynia.

Zapis Audio ze spotkania
Sama prelekcja była arcyciekawa zatem zapraszam państwa do wysłuchania w całości zapisu audio z tego spotkania.


Dyskusja z mieszkańcami Opola .
W dalszej części spotkania minister Święczkowski odpowiadał na licznie zadawane pytania z sali. Spotkanie trwało dość długo z uwagi na zainteresowanie tak osobą prelegenta jak i samymi tematami jakie były poruszane.
  
  

Tuż po spotkaniu ..
  
  
  
  
  
  
  

Zapis Video ze spotkania
FOTO : Paweł Szram
AUDIO : Paweł Szram
VIDEO: "Andruch"

"Andruch" /Klub GP w Opolu / http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz