11 lis 2010

Minęło juz 7 miesięcy od tragedii Smoleńskiej - Apel Poległych w Opolu

Apel Poległych 10.11.2010 Opole

W dniu dzisiejszym tj. 10-listopada 2010 roku , około godz. 17.00 na placu Wolności pod pomnikiem "Żołnierzy Wyklętych" w Opolu, rozpoczęła się uroczystość upamiętniająca poległe pod Smoleńskiem ofiary Tzw."katastrofy Smoleńskiej".

Uroczystości zorganizował "Klub Gazety Polskiej w Opolu" przy współudziale Opolskiego klubu Prawa i Sprawiedliwości . Prowadzącymi byli ze strony Prawa i Sprawiedliwości pan Patryk Jaki , obecny Radny Miasta Opola , a ze strony Klubu Gazety Polskiej kol. Ryszard Szram.

Odpowiedzialną za część literacką w tym recytację wierszy Zbigniewa Herberta jest koleżanka Karina Piechota / Klub GP w Opolu. Jest zarazem autorką scenariusza dzisiejszej uroczystości. Należą się jej szczególne podziękowania.

Zaś oprawa muzyczną jak co miesiąc spoczywa w niestrudzonym ręku a właściwie w trąbce kolegi Sławka Koenigsberga / Klub GP w Opolu . Specjalnie na tę okazję zaproszono dodatkowo werblistę co niewątpliwie podkreślało powagę uroczystości .

Jak co miesiąc każdego 10-tego dnia miesiąca czcimy ofiary też straszliwej tragedii . Podczas uroczystości odczytano tekst "Apelu Poległych", zawierający pełną listę ofiar katastrofy w dniu 10-04-2010 roku na lotnisku wojskowym pod Smoleńskiem w Rosji.


Jeden z organizatorów uroczystości kol. Ryszard Szram - / przew. Klubu GP w Opolu /


Za oprawę muzyczną organizatorzy serdecznie dziękują koledze Sławkowi Koenigsberg /Klub GP w Opolu / - grał na trąbce utwory patriotyczne - "Mazurek Dąbrowskiego", i inne w tych okolicznościach..
Jak również i dla zaproszonego na tę uroczystość - werblisty , z pobliskiej szkoły muzycznej .


Kolejny już raz gościliśmy ułanów z " Polskiego Klubu Kawalerii " - /koło terenowe 3-go szwadronu , 4-tego pułku Ułanów Zaniemeńskich , który siedzibę ma w Janach w Dąbrówce Łubniańskiej, Za co jesteśmy im serdecznie wdzięczni. Mamy przyobiecane że kolejną miesięcznicę będą również obchodzić wspólnie z nami .


Koleżanka Karina Piechota / Klub GP w Opolu /
Autorka scenariusza uroczystości
/ w tym recytacja wierszy i tekstów literackich /


Prowadzący to spotkanie Patryk Jaki i Ryszard Szram .


Kol. Jerzy Sierant / Klub GP w Opolu /
odczytał tekst nawołujący do uczczenia kolejnej rocznicy 11-listopada ..


Na zakończenie głos zabrała kandydatka w nadchodzących wyborach samorządowych ubiegająca się o fotel Prezydenta Miasta Opola , z ramienia Prawa i Sprawiedliwości , pani Violetta Porowska .


Już na sam koniec uroczystości zebrani pod pomnikiem mieszkańcy składali zapalone znicze ...

Aby zobaczyć fotki w powiększeniu kliknij na miniaturkę ..

    

    

    

    

    

    

Zapis video z uroczystości :
- minęło 7 mies od katastrofy Smoleńskiej

Specjalne - podziękowania !

Za bezinteresowne użyczenie energii elektrycznej do zasilenia aparatury nagłaśniającej -
- należą się panu Ryszardowi Czerwińskiemu , byłemu Radnemu Miasta Opola , właścicielowi lokalu gastronomicznego "Grabówka" położonego przy ul.Mozarta 2 , usytuowanego niemalże nad samym kanałem Młynówka w Opolu . Zewsząd otoczonego przepiękną zielenią roztaczającego się wokół parku , nieopodal Placu Wolności .


Foto: Pan Ryszard Czerwiński ,
były Radny Miasta Opola
telefon: 77 454 96 77Najlepsze Naleśniki Francuskie w mieście Opolu
Pragnę również dodać iż w lokalu tym czyli "Grabówce" wypiekane są najwspanialsze naleśniki francuskie jakie kiedykolwiek jadłem , nie tylko w mieście Opolu.


Materiał foto: Paweł Szram /Klub GP w Opolu /
Materiał Video : "Andruch" /Klub GP w Opolu /
Całość zredagował i poskładał : "Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

1 komentarz:

 1. Mam nadzieję że nie weźmiecie mi za złe ostatniego fragmentu mojego wpisu a dotyczącego podziękowań osobie która bezinteresownie użyczyła nam prądu niezbędnego do zasilenia całej aparatury nagłaśniającej.
  Pomimo powagi tematu uznałem że należy umieścić podziękowanie zwłaszcza że uczynił to człowiek ,który wg mojej wiedzy popiera na co dzień SLD , a mimo tego uznał że należy nam pomóc i uczynił to .

  To bardzo szlachetny gest z Jego strony .

  Dodatkowo mam możliwość podania do wiadomości publicznej , zwłaszcza tym z was , którzy będąc w Opolu zechcą sami sprawdzić i potwierdzić że to najlepsze "naleśniki francuskie" jakie do tej pory mieli okazje zajadać .

  ;-)

  OdpowiedzUsuń