1 lis 2010

Historia pewnego listu ..

A oto pełna treść listu 37 rodzin ofiar katastrofy samolotu rządowego Tu-154 do premiera RP a dotyczącego prośby o spotkanie w sprawie smoleńskiego śledztwa.

PREZES RADY MINISTRÓW RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ

Pan Donald TUSK


Szanowny Panie Premierze

Prosimy o spowodowanie zorganizowania spotkania z Panem Premierem przedstawicieli i pełnomocników rodzin osób, które zginęły w dniu 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Uważamy spotkanie za konieczne w związku z nadal istniejącymi wątpliwościami dotyczącymi działań podejmowanych w tej sprawie przez polskie instytucje oraz sposobu i efektu ich współpracy z odpowiednimi organami Federacji Rosyjskiej.

Najważniejsze wątpliwość – co istotne – nie jedyne, dotyczą problemu identyfikacji i sekcji zwłok, jak też czynności podjętych przez polski rząd działający pod Pańskim kierownictwem, celem m. in. niezwłocznego sprowadzenia do kraju kompletnego wraku samolotu TU-154M, ze szczególnym uwzględnieniem rejestratorów lotu wraz z oryginalnymi danymi.

Zwracamy się przy tym z prośbą, aby Pan premier zaprosił na to spotkanie podległych sobie ministrów: Panią Ewę Kopacz, Pana Tomasza Arabskiego oraz Pana Jerzego Millera. Prosimy też, aby w tym spotkaniu wzięli udział zaproszeni przez Pana Premiera Prokurator Generalny RP Pan Andrzej Seretem oraz Naczelny Prokurator Wojskowy Pan gen. Bryg. Krzysztof Parulski.

Wierzymy, iż mimo bardzo wielu obowiązków znajdzie Pan Premier czas na spotkanie z nami, celem wyjaśnienia wątpliwości, w sprawie tak istotnej dla spokoju naszego dalszego życia.

Prosimy jednocześnie, w trosce o Pański czas, aby Pan Premier spowodował udział wszystkich osób wymienionych wyżej, bowiem chcielibyśmy uniknąć sytuacji, w której część pytań pozostałaby bez odpowiedzi i konieczne byłoby ponowienie spotkania.

Panie Premierze, uprzejmie prosimy o wyznaczenie terminu i miejsca spotkania.

Licząc na przychylność Pana Premiera przy rozpatrywaniu naszej prośby wierzymy, że sprawa tzw. katastrofy smoleńskiej jest nie tylko dla nas problemem najwyższej wagi, ale iż również rząd RP traktuje ją priorytetowo.

Z wyrazami szacunku rodziny ofiar katastrofy:

Andrzeja Błasika, Katarzyny Doraczyńskiej, Aleksandra Fedorowicza, Janiny Fetlińskiej, Franciszka Gągora, Grażyny Gęsickiej, Kazimierza Gilarskiego, Przemysława Gosiewskiego, Roberta Grzywny, Mariusza Handzlika, Pawła Janeczka, Dariusza Jankowskiego, Natalii Januszko, Janusza Kochanowskiego, Janusza Krupskiego, Janusza Kurtyki, Andrzeja Kwaśnika, Bronisława Kwiatkowskiego, Wojciecha Lubińskiego, Zenony Mamontowicz-Łojek, Stefana Melaka, Tomasza Merty, Stanisława Mikke, Aleksandry Natalii-Świat, Jana Osińskiego, Tadeusza Płoskiego, Arkadiusza Protasiuka, Krzysztofa Putry, Sławomira Skrzypka, Jacka Surówki, Aleksandra Szczygły, Izabeli Tomaszewskiej, Anny Walentynowicz, Zbigniewa Wassermana, Stanisława Zająca, Janusza Zakrzeńskiego, Artura Ziętka
źródło :

- - - - - - - - - - - - - - -

"Panowie spokojnie"

Donad Tusk sugeruje, że rodziny ofiar 10/04 chcą... pieniędzy! Czy można bardziej urazić?
opublikowano: 2010-10-29 21:59:54


PAP

 Jak jeszcze Donald Tusk zaskoczy swoją dezynwolturą w stosunku do rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej?
 Premier polskiego rządu zapytany w Brukseli, czy spotka się z bliskimi tych, którzy zginęli w Smoleńsku, a którzy dziś w liczbie 37 rodzin poprosili go o to na piśmie, stwierdził, że tak. Po suchej odpowiedzi przeszedł jednak do frontalnego i - jednak - perfidnego ataku.
 Znowu chwalił swój rząd opowiadając, jak to świetnie polskie państwo zdało egzamin po katastrofie, a w końcu stwierdził:

 Jest oczywiście problem - bo być może tego ma dotyczyć spotkanie - roszczeń. I pracuje zespół, bo nie chcemy, w najmniejszym stopniu nie chcielibyśmy, aby roszczenia rodzin, te roszczenia finansowe, były realizowane, czy jakoś tam dogadywane, w atmosferze konfliktu.

 Kto tu mówi o konflikcie i o roszczeniach? Żadna z rodzin NIGDY nie wspomniała o jakichkolwiek roszczeniach!
To premier Tusk próbuje ustawić rodziny ofiar w roli awanturników, którzy nie dość, że krytykują rząd, to jeszcze domagają się pieniędzy.
One domagają się PRAWDY! Problem w tym, że obecny rząd z tym łaknieniem prawdy sobie nie radzi.
 ZNP
źródło : W Polityce.pl

- - - - - - - - - - - - - -

W odpowiedzi na taką postawę pana D.Tuska , pani Zuzanna Kurtyka , żona zmarłego a właściwie należałoby napisać - poległego w "katastrofie smoleńskiej" , pana prof.Janusza Kurtyki zamieściła na portalu Blogpress tekst w swoim autorskim blogu zatytułowanym :" Znicze, które nie chcą się palić" , wyrażając tym samym swój sprzeciw wobec takiej postawy szefa polskiego rządu .
A o to fragment tego wpisu :

Znicze, które nie chcą się palić


Z niedowierzaniem, w piątkowy wieczór odebrałam telefon od znajomych informujący o tym jak pan Tusk wypowiedział się na temat listu rodzin ofiar katastrofy samolotu rządowego Tu-154 dotyczącego prośby o spotkanie w sprawie smoleńskiego śledztwa. Włączyłam telewizor, sprawdziłam w internecie. Prawda. Szok.
czytaj całość : cd. tekstu ...

Ze swej strony pozwoliłem sobie zamieścić jedynie komentarz jako jeden z wielu tam znajdujących się pod owym tekstem . Wyrażając tym samym i moje pełne poparcie dla słusznych , także i moim zdaniem zarzutów , pod adresem premiera RP , zawartych we wspomnianym powyżej tekście autorskim opublikowanym przez panią Zuzannę Kurtykę .

Droga Pani Zuzanno ..
andruch2001, pon., 01/11/2010 - 20:18

Przedmówcy wyrazili właściwie wszystko to co dotyczy owej jawnej niesprawiedliwości wyrządzonej nie tylko śp. panu prof.Januszowi Kurtyce ale i wszystkim bliskim i krewnym wszystkich ofiar tzw."katastrofy smoleńskiej".

O którym to , /byłym swoim zwierzchniku / na ostatnim spotkaniu w Opolu pan prof.Jan Żaryn powiedział że niestety są wyjątki od pewnej reguły a tym jest fakt że pana prof. Janusza Kurtykę trudno będzie kiedykolwiek w pełni zastąpić.

Nie ma w tej chwili osoby która mogła by dorównać jego fenomenalnym umiejętnościom tak organizacyjnym jak i stricte merytorycznym , która by posiadała tak fenomenalną pamięć w całym zakresie funkcjonowania Instytutu . Nie wyłączając znajomości zakresu tematów zleconych poszczególnym pracownikom w 16 - tu podległych mu wówczas pionach wojewódzkich itd. Jednym słowem ta strata jest praktycznie jak wyraził się prof. Żaryn nie do odrobienia !

Tematem owego spotkania w Opolu była " 10 rocznica powstania i działalności IPN "..Wcześniej ów materiał prezentowany był i tu na Blogpresie ..

Tą drogą choć w ten sposób chciałbym Pani wyrazić mój szacunek a zarazem wielkie współczucie z powodu śmierci pani męża , w dodatku w tak strasznych okolicznościach.

Brakuje określenia w naszym rodzimym języku by opisać choć w części to co spotkało i w dalszym ciągu spotyka was ze strony aktualnie sprawujących władzę w Polsce .

Chylę czoła przed Pani wielką pracą jaką do tej pory wniosła Pani wraz z innymi nieustępliwymi takimi jak np. pan Melak , by odsłonić prawdę w tej jak na razie najbardziej nieprawdopodobnej historii jaką próbują nam wmówić Ci którzy wg. wielu dostępnych już źródeł mają sami wiele do wyjaśnienia i Wam jako bezpośrednio poszkodowanym ale i nam jako szerokiej opinii publicznej .

My tez droga pani Zuzanno tego nie podarujemy !

źródło : komentarz

- - - - - - - - - - -
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz