18 lis 2010

"Teczka personalna Donalda Tuska" (PO )..

"Teczka personalna Donalda Tuska" (PO )..

Donald Tusk urodził się 22 kwietnia 1957 roku w Gdańsku w rodzinie rdzennych Kaszubów. Rodzina zajmowała niewielkie mieszkanko na kolejarsko-robotniczym podwórku kilkaset metrów od bramy stoczni.

Dziadek Józef Tusk (1907–1987) był polskim urzędnikiem kolejowym, więźniem hitlerowskiego obozu Stutthof, żołnierzem Armii Polskiej na Zachodzie, był także przymusowo wcielony do Wehrmachtu.

Po wojnie pracował jako lutnik. Drugi dziadek Franciszek Dawidowski jako robotnik przymusowy pracował przy Wilczym Szańcu, gdzie podczas wypadku stracił oko.

Matka Ewa Tusk (z domu Dawidowska) niemal całe życie zawodowe była sekretarką w gdańskiej Akademii Medycznej. Tuska z matką łączyła szczególnie silna więź. Za to do ojca czuł dystans.

Donald Tusk senior był typem kaprala: oschły i wymagający. Z zawodu stolarz, krótko pracował na kolei, aby dostać przydział na mieszkanie. Większość życia spędził jednak w domu, był chory na serce. Zmarł w 1972 roku, kiedy junior miał 15 lat.

- - - - - - - - - - - - - - - -
Cała obszerna publikacja została opracowana i udostępniona przez portal Obserwowani Pl.
- - - - - - - - - - - - - - - -

Po bezskutecznej próbie kilkukrotnej publikacji "poprzedniego" zdjęcia postanowiłem opublikować podobne choć inne , bez dodatkowych rekwizytów w postaci teczki akt. Wybrałem tą opcję gdyż uznałem że sama notatka jest tak ważną że warto pominąć cenzurę a dopiąć swego.

Być może wielu z państwa owa notka wyda się na pierwszy rzut oka kuriozalną , mało wnosząca do już posiadanej wiedzy . Proszę zatem w to nie wierzyć i pokusić się o kliknięcie na link źródłowy do portalu obserwowani.pl ..

Zapewniam że się nie zawiedziecie !


autor: "Andruch" /Klub GP w Opolu/
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz