17 lis 2010

"Ruchome piaski" rzeczywistości ..a "zielona wyspa" min. V Rostowskiego.

Tusk, Komorowski, Sikorski, Rostowski - ,,Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić'' - zacytujmy słowa Józefa Piłsudskiego , dziś po 92 latach nabierają one szczególnego znaczenia w kontekście ,,polityki'' zagranicznej, gospodarczej i społecznej obecnej ekipy.


Premier przed i po "liftingu" ..


Donald Tusk na billboardzie (fot. Arkadiusz Wojtasiewicz / Agencja Gazeta)


Bilbordy z D.Tuskiem w roli głównej , nie zastąpią rzeczywistości , ta zaś przypomina stąpanie po ruchomych piaskach...
/ Janusz Szewczak - główny ekonomista SKOK /


Warto by tu na tę okoliczność przywołać tych kilkadziesiąt obietnic pana Tuska z jego expoze sprzed 3 lat i porównać aktualną szarą rzeczywistość.
Żadne zaklęcia nie pomogą w zmianie rzeczywistości , jedyne co im w miarę sprawnie wychodzi to ogłupianie opinii publicznej , prezentując we wszelkich szeroko dostępnych mediach obraz idylli i sielanki ... .."Zielonej Wyspy szczęśliwości " , w związku z tym polecam niezły materiał który znalazłem na portalu www.bankier.pl : „Zielona wyspa” tonie w morzu deficytu - autorstwa : Pawła Lesiaka a także następny materiał z tego zakresu.."100 dni rządów Tuska i niespełnione obietnice "

A jaka jest ta sielankowa rzeczywistość ..?

A zatem posłuchajmy opinii tych , którzy na finansach i gospodarce się znają ...


źródło : "Polityka przy kawie" - Program TVP1 - wyemitowany 8-11-2010 roku.

W programie prowadzonym przez red. Macieja Zdziarskiego udział wzięli : główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak i prof. Krzysztof Rybiński rektor Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie.

Warto by tu posłużyć się na wstępie dość wymownym cytatem zaczerpniętym z źródłowego materiału filmowego .


Platforma mówi :

" Musicie na nas głosować , bo jak nie , to wróci ten paskudny PiS do władzy i nas wszystkich powsadza do więzień "

/ fragm. wypowiedzi prof. Krzysztofa Rybińskiego /


Czego on dowodzi? Ano tego że wystarczy owo hasło - wytrych a natychmiast w mózgach pewnej części społeczeństwa zapala się czerwona lampka po czym niemalże po krótkiej chwili , wyłącza się racjonalne myślenie . Następuje proces hibernacji - uśpienia wrażliwości na "pewnego rodzaju" napływające bodźce z zewnątrz . Mam na myśli przekaż informujący o zgoła odmiennej rzeczywistości do tej wylewającej się na co dzień z ekranów popularnych audycji TV-nych należących do koncernu ITI bądź "poczytnych" a nie obciachowych periodyków autorstwa redaktorów m.in. z "czerskiej".

Takie zjawisko czy inaczej stan (socjopatyczny) - otępienia umysłu , uśpienia świadomości , nazwijmy umownie "syndromem Leminga".

Najwyraźniej obecna ekipa z całą premedytacją wykorzystuje samo zjawisko , podsycając je umiejętnie angażując do tego celu wszelkie szeroko dostępne media , będące w przeważającej mierze na ich usługach . Stosujące wysoko wyspecjalizowaną w formie socjotechnikę , niezbędną w takich przypadkach do "kierowania" uwagi klienta - wyborcy na te aspekty życia społeczno kulturalnego , które zagwarantują wymagane głosy wyborców i pełną kasę w biznesie.


źródło


autor : "Andruch" /Klub GP w Opolu/
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz