11 maj 2011

13 miesięcznica "Smoleńska" w Opolu. [fotorelacja]

Tradycyjnie począwszy od maja ubiegłego roku , każdego 10 dnia miesiąca o godz.18.30 w Opolskiej Katedrze odprawiana jest Msza Św. w intencji 96 ofiar , obywateli polskich z prezydentem Polski prof. Lechem Kaczyńskim na czele i Jego małżonką Marią , poległych pod Smoleńskiem pamiętnego dnia 10 kwietnia 2010 roku . Tym razem to już 13 miesięcznica poświęcona tej niewyjaśnionej dotychczas tragedii.

Uroczysta msza św. w Opolskiej Katedrze

   

   

Materiał video z Opolskiej Katedry :
Spod Katedry odbył się przemarsz ulicami miasta :

   

   
   
   

Materiał video z przemarszu ulicami miasta:Uroczystość pod pomnikiem "Żołnierzy Wyklętych " :


   

   
W uroczystościach wzięło udział kilkudziesięciu mieszkańców miasta , pomimo późnej pory na placu Wolności pod pomnik przyszli Ci którzy postanowili osobiście oddać hołd poległym pod Smoleńskiem 96 ofiarom tej straszliwej katastrofy lotniczej z urzędującą wówczas parą prezydencką na czele a która to jak pamiętamy , wydarzyła się 10 kwietnia 2010 roku . .


Głos zabrał przedstawiciel "Prawa i Sprawiedliwości" Patryk Jaki ,


Uroczystość rozpoczęła się od zaintonowania "Mazurka Dąbrowskiego" , oczywiście przy akompaniamencie trąbki na której zagrał pan Sławomir Koenigsberg /klub"GP"/.

Po czym prowadzący spotkanie /P.Jaki/ w kilku zdaniach odniósł się do niepokojących faktów uwłaczających godności osób poległych w katastrofie pod Smoleńskiem 10-kwietnia 2010 roku , co gorsza dość często spotkać się można z przejawami bagatelizowania czy wręcz ośmieszania kultu pamięci , dotyczy to w szczególności osób umiejscowionych najwyżej w strukturach władzy naszego państwa. Bo jak inaczej może być odebrana propozycja zamiany z dotychczasowego "marszu pamięci"" na formę happeningu połączoną z gryll-owaniem i gorącymi kiełbaskami pewnie i przy piwku.


Kolejno głos zabrał przew. Klubu "GP" w Opolu pan Ryszard Szram . Odczytał On treść "Apelu" wystosowanego przez "Kluby Gazety Polskiej" do władz naszego kraju i szerokiej opinii społecznej.

Oto i treść samego apelu:
Szanowni Państwo

Sprawa smoleńska połączyła miliony Polaków.
Żadna władza , ani obecna , ani przyszła nie może liczyć na to , że ci , którzy domagali się prawdy na całym świecie , kiedykolwiek o tej sprawie zapomną.
Nie pomogły policyjne represje , bicie i zatrzymywanie niepokornych dziennikarzy, usuwania śladów pamięci posuwające się czasem do takich absurdów jak aresztowanie tulipanów na Krakowskim Przedmieściu.
Nie pomogła nagonka w reżymowych mediach , ani ośmieszanie wszystkich próbujących dowiedzieć się co stało się w Polsce 10 kwietnia 2010 roku
Ta sprawa jest dla nas coraz bardziej ważna i coraz pilniejsza. Istnieje nie tylko odpowiedzialność za katastrofę , ale i za ukrywanie informacji o jej przebiegu.
Kłamstwo smoleńskie podobnie jak kiedyś kłamstwo katyńskie przylgnie do popleczników władzy.

Szanowni Państwo

Już za kilka dni do Polski przyjedzie prezydent Stanów Zjednoczonych , przywódca naszego najważniejszego sojusznika .
Zwracamy się do władz Stanów Zjednoczonych o ujawnienie wszystkich posiadanych informacji o katastrofie smoleńskiej i poparcie dla powołanie międzynarodowej komisji.
Rząd Stanów Zjednoczonych musi pamiętać , że w Smoleńsku Polska straciła nie tylko swoje przywództwo , ale zginął także najbardziej proamerykański prezydent w historii, oraz NATO-wscy generałowie.
W tej sprawie jak w żadnej innej możemy sprawdzić jakość naszego sojuszu.


Zaraz po apelu , "Modlitwę za Ojczyznę" autorstwa ks.Piotra Skargi , wygłosiła pani Krystyna Kulpa /klub "GP"/ ..

Przypomnijmy zatem i jej treść:

Boże rządco i Panie narodów , racz nas nie wypuszczać z ręki i karności Twojej.
A za przyczyną Najświętszej Maryi Panny Królowej Naszej , błogosław Ojczyźnie naszej , by zawsze była wierna Tobie i głosiła chwałę imieniu Twojemu.
A dzieci swoje wiodła ku szczęśliwości.
Wszechmogący wieczny Boże , wzbudź w nas wielkoduszną i szlachetna miłość, ku braciom naszym i najmilszej Matce-Ojczyźnie naszej , byśmy mogli służyć uczciwie Jej i ludowi Twojemu, zapominając o swoich korzyściach.
Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje sprawujące rządy naszego kraju , aby zgodnie z Twoją wolą , zdołali kierować ludem sobie powierzonym , mądrze i sprawiedliwie przez Chrystusa Pana naszego.
Amen
Następnie wspólnie odśpiewano pieśń "Boże coś Polskę..".

W miedzy czasie mieszkańcy Opola składali kwiaty i znicze u stóp pomnika, budując okazały krzyż z zapalonych lampionów.
   

   
Na zakończenie prowadzący spotkanie dziękując wszystkim obecnym za udział w uroczystości jednocześnie przypomniał o tym że w każdą kolejną środę o 18.00 przy ul.Krakowskiej 9 /w biurze posła S.Kłosowskiego z PiS/ organizowane są spotkania sympatyków Gazety Polskiej i na które to wszystkich chętnych serdecznie zaprasza.

Materiał video z uroczystości pod pomnikiem :Nagranie Audio:


materiał Audio- Ryszard Szram /klub "GP" w Opolu/
materiał foto i video - "Andruch"

"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz