13 maj 2011

Kiełbaski z grylla na otarcie łez

Ostatnimi czasy sam się zastanawiam po co ja to robię , te całe "foto-relacje" z rocznic "smoleńskich" . Komu to tak naprawdę jest potrzebne . Czasem ktoś mimo woli zajrzy chyba przez przypadek i zostawi w najlepszym razie krótką uwagę ..Coś jak ta poniżej :

" Tak świetnie , tak trzymać czy jakiś podobny banał."

Chciałoby się wówczas rzucić to wszystko i dać sobie spokój z informowaniem kogokolwiek o spotkaniu kilkudziesięciu ludzi i to gdzie , na zapyziałej prowincji w jakimś tam Opolu. Przyznaję że temat sam w sobie nie jest niczym odkrywczym , nie jest też żadną sensacją . Ważny a owszem , jak widać dla garstki wytrwałych , stojących po tej stronie prawdy.

Na ostatnim takim spotkaniu które odbyło się 10 maja br. pewien młody człowiek lider młodzieżówki PiS w Opolu w swoim wystąpieniu nawiązał m.in. do przypadku bez precedensu jaki miał miejsce w ostatnim czasie czyli , lansowania tak przez premiera jak i prezydenta RP pomysłu na obchodzenie wszelkich rocznic i świat państwowych na wzór innych populacji europejskich czyli w iście luzackim stylu . Jakby to najcelniej ująć, czyli przy piwku i gorącej kiełbasce z grylla rozpamiętywać martyrologię np: 96 ofiar spod Smoleńska . Nie była to zwykła katastrofa , Ci ludzie najzwyklej w świecie zostali prawdopodobnie /wszystko na to wskazuje/ zamordowani.

Ta istna moda na tego typu błazenadą nie wzięła się z sufitu . Ktoś celowo tworzy atmosferę sielanki , próbując zagłuszać przebijające się gdzieniegdzie w mediach wołanie o pomoc i ratunek dla coraz bardziej pogrążającego się kraju w chaosie tak społecznym jak i gospodarczym . Polska tonie niczym Titanic , jak widać orkiestra na wzór tamtej postanowiła grać do samego końca..

Ciekaw jestem jakie dalsze pomysły zaczną lansować , owe wspomniane wcześniej persony by przypodobać się swoim zdegenerowanym wyborom z PO , PSL , SLD ..zwłaszcza przed zbliżającymi się jesiennymi wyborami do parlamentu.


"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz