4 maj 2011

Nieważne że była nas garstka ...

A niech tam , nieważne że była nas garstka , bo cóż to jest 100 osób na 120 tys miasto . W tym mieście nie widać woli zaistnienia koniecznych zmian dla oczyszczenia nie tylko samej atmosfery społecznej ale i wyprostowania ("przewietrzenia" )tak gospodarki jak i spraw społeczno – socjalnych.

Konieczność taką dostrzegli młodzi ludzie z tak znienawidzonego przez establishment Obozu Narodowo Radykalnego.

Do tej inicjatywy dołączyli nie tylko radykałowie , byli tam przedstawiciele i innych patriotycznych środowisk . Była "Solidarność". "Gazeta" natomiast czyni wszystko co w jej mocy by zohydzić Polakom cokolwiek by nie czyniły środowiska promujące zdrowy patriotyzm w tym przywiązanie do tradycji i wiary chrześcijańskiej. To wiemy na pewno , że tym co wypisują takie bądź pokrewne "brukowce" , nie należy się przejmować tylko twardo prostować wszędzie gdzie to możliwe wszelkie ich półprawdy czy wręcz przekłamania. Doskonale ujął to W.Ukleja w swoim oświadczeniu jakie wygłosił podczas spotkania z okazji "Opolskiego Marszu Niepodległości" pod pomnikiem "Żołnierzy Wyklętych". Odniósł się też do tego faktu lider środowisk ONR w Opolu Tomasz Greniuch , podczas tego samego spotkania ..
http://andruch.blogspot.com/2011/05/i-opolski-marsz-niepodlegosci.html


Sam zrozumiałem że można i właśnie trzeba poruszać różne środowiska zwłaszcza te patriotyczne , które gromadzą młode pokolenia Polaków. Zagrożenie separatyzmem ze strony tak RAŚ jaki pochodnych "stowarzyszeń" jest na tyle duże że należy mieć się szczególnie na baczności. Dość szczegółowo przedstawiła ten problem w swoim wystąpieniu w dniu 2-maja pani Jadwiga Chmielowska .

Zapis jej słów jest zawarty w nagraniach poniżej pod linkiem w tekście źródłowym .http://andruch.blogspot.com/2011/05/i-opolski-marsz-niepodlegosci.html

Wracając do sprawy samego "Opolskiego Marszu Niepodległości" nie mogę nie odnieść się bezpośrednio do faktu braku poparcia Prawa i Sprawiedliwości dla tej inicjatywy. Pośród tak wzniosłej manifestacji nie mogłem dojrzeć przedstawiciela Prawa i Sprawiedliwości z Opola . Ani Poseł Kłosowski ani szef opolskich radnych z Prawa i Sprawiedliwości Patryk Jaki nie raczyli pojawić się na pochodzie . Nie było ich nawet pod pomnikiem "Żołnierzy Wyklętych" , wówczas gdy głos zabierali tacy bojownicy o polskość Ślaska jak pani Jadwiga Chmielowska , legendarna już działaczka "Solidarności" ze Śląska , reż. Grzegorz Braun reprezentujący wrocławskie środowiska patriotyczne czy w końcu nasz lokalny działacz O S P N Wiesław Ukleja. http://andruch.blogspot.com/2011/05/i-opolski-marsz-niepodlegosci.html

Za to godzinę wcześniej na placu Wolności pod pomnikiem "Bojownikom o polskość Śląska Opolskiego" zorganizowano z ramienia PiS święto "flagi narodowej" z której to relację sam sporządzałem również.

http://andruch.blogspot.com/2011/05/dzien-flagi-w-opolu.html

Czy nie można było wznieść się ponad własne animozje i dla wspólnej sprawy jaką niewątpliwie jest odzyskanie ..tak odzyskanie na powrót Ojczyzny dla nas Polaków, stanąć ręka w rękę , ramię w ramię na barykadzie i zaprotestować wspólnie przeciwko temu co wyprawiają ci co obecnie władają naszą Ojczyzną.

Szkoda , wielka szkoda że znów zamiast się łączyć we wspólnej sprawie , tworzymy od nowa podziały. Czy nie o to właśnie zabiegają nasi wrogowie ..


tę część dopisano 4-05-2011 godz. 22.13
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Staram się być rzetelny w przekazach zatem po zapewnieniu samego radnego Patryka Jaki że , jednak był pod pomnikiem "Żołnierzy Wyklętych" podczas "I Opolskiego Marszu Niepodległości" - niniejszym czynię tą korektę."Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz