18 maj 2011

Coś w trawie "piszczy" ( uhu-uhu ) ?


Zastanawiam się czy ten (poniższy) apel to cyniczna gra (wyrachowanie służb) , pragmatyzm połączony z pewną wizją , czy może totalna głupota ?
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -


Apel : - (notatka , którą otrzymałem drogą e-mailową)
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Czasy się robią coraz ciekawsze. Można oczywiście rozpaczać i powodów ku temu jest wiele, ale można i inaczej. Wielką zaletą takich czasów jest to, że jak kiedyś za komuny znowu wszystko się staje jasne i oczywiste.

Znowu nie mamy wątpliwości kto jest nasz, a kto ich. Kto jest uczciwy, a kto zdrajca i sprzedawczyk. Gorzej, że czasem się okazuje tych zdrajców przerażająco wiele. Tak było po niedawnym głosowaniu w sejmie. Jak można nazwać sytuację kiedy w kraju posiadającym 80 % europejskich zasobów węgla, posiadającym wielkie zasoby wód geotermalnych, posiadającym całkiem spore złoża gazu i nie posiadającym uranu zatwierdza się budowę elektrowni atomowych?

Jak można podejmować taką decyzję w sytuacji kiedy cały świat się od takiej energetyki odwraca, zwłaszcza ostatnio przerażony wydarzeniami w Japonii? Kiedy wiadomo już, że prąd z "atomówki" jest najdroższy.

Trudno znaleźć inne określenie jak ZDRADA. ZDRADA! ZDRADA! - po wielokroć zdrada.

I kto się jej dopuszcza? Nie tylko rząd, banda sprzedawczyków, ale jak się okazuje cały sejm. Praktycznie cały sejm, bo tych głosujących przeciw było niewielu.

Nie musimy się już dzielić na przeciwne obozy, na zwolenników PO i PiS-u. Jak widać w sprawach naprawdę ważnych są oni ze sobą całkowicie zgodni, bo jest to po prostu POPiS. Niestety. Wyszło szydło z worka. Nie po raz pierwszy, bo podobnie było przy zatwierdzaniu traktatu z Lizbony.

Tym razem ustawodawcy ulegli prośbom i namowom "lobbystów" (płatników?) będących przedstawicielami francuskiego przemysłu budowy elektrowni atomowych. Biegają oni ponoć po korytarzach sejmowych i biadolą:

"Czemu to tak długo trwa?"

Nie ma innego wyjścia jak tylko stworzenie organizacji do przegnania wszystkich tych posłów (osłów?) na cztery wiatry. I niech nikt nie mówi, że tworzenie partii prawicowej osłabi PiS w którym są podobno jacyś prawdziwi patrioci. Teraz widać ilu ich jest. Jasno widać. Tych którzy mimo wszystko wierzą PiS-owi chcę zapewnić, że dopiero wtedy się oni ujawnią, gdy na prawo od ich partii pojawi się inna, nowa siła. Wtedy nie tylko oni będą się musieli patriotyzmu nauczyć, ale i w PO takie ewenementy wydarzyć się mogą.

Brak nam tylko Szefów. Ale Aleksander Ścios ujawnić się nie chce, Seawolf urlopu chyba nie weźmie, no więc pozostaje nam Opara, albo i Łazarz, bo czasu jest mało.

Panowie!! Do roboty!!!Tyle sama notatka ...
- - - - - - - - - - - - - - -

Brak czasu nie oznacza że wolno nam popełnić kolejną kardynalną głupotę .. Mam nadzieję że to nie pan , p. J---u (nadawca e-maila), wpadł na pomysł z tą galopką , by w ramach "róbmy coś ale nie stójmy w miejscu " - wepchnąć nas w łapy tych , którzy tylko czekają na to by nas ponownie "policzyć " ale po swojemu . Zgodnie z tą sprawdzoną metodą "pod okrągłostołową ".. Opara czy Łazarz(?) moim zdaniem (wszystko na to wskazuje) , to właśnie ta opcja ze sponsoringiem "Sowy" w tym i innych "pokrewnych" stowarzyszeń z tego samego "resortu", sterowanych z tylnego fotela przez wiadome czynniki z "Łubianki" bądź innych jeszcze ośrodków "decyzyjnych".

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Cóż z tego że sama notatka podaje także prawdziwe fakty , tym gorzej dla nich - jak powiada porzekadło, prawdziwy przekaz dotyczy ostatnich akapitów tego tekstu , reszta jak sądzę , ma je tylko w pewien sposób uwiarygadniać.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
To tyle w tej kwestii.

Jestem przekonany o tym , że ta prawdziwa rozgrywka dopiero przed nami , zatem póki co , zabiegałbym raczej o więcej rozsądku a mniej emocji. Wg mojej oceny nie każdy kto choć pięknie pisze nadaje się do roli przywódcy. Tym bardziej w tak zdaje się przełomowych czasach .

Andrzej K (Andruch)


"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz