3 maj 2011

Dzień flagi w Opolu.


2 maja dzień flagi R P .


  
W Opolu z inicjatywy Kluby "Prawo i Sprawiedliwość" kolejny już raz odbyły się obchody święta flagi Rzeczpospolitej Polskiej. Na pamiątkę zatknięcia na zgliszczach Reichstagu w Berlinie w dniu właśnie 2 maja 1945 roku , flagi polskiej przez polskich żołnierzy choć przybywających do Berlina ze wschodniej strony frontu.

U stóp pomnika "O polskość Śląska Opolskiego" przy Placu Wolności w Opolu , odbył się konkurs z wyklejaniem białych i czerwonych kart tworzących sporych rozmiarów flagę narodową .
  
  
Całą niemal uroczystość prowadził szef opolskich radnych Prawa i Sprawiedliwości kolega Patryk Jaki . Do pomocy zaangażowały się koleżanki z "Kluby Gazety Polskiej" w Opolu .
  
  
Mając pędzelki i farbki w nagrodę dzieciakom malowały farbkami na policzku biało-czerwoną miniaturę flagi . Radości było co niemiara ..

Tuż obok w ambulansie PCK można było oddać honorowo krew w dowód wdzięczności za trud i krew jaką przelano w obronie słusznej sprawy przez Powstańców pod wodzą Wojciecha Korfantego we wszystkich trzech Powstaniach Śląskich .
  

Cała impreza trwała bez mała godzinę .

Zapis video :"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz