4 sty 2012

Strzeżmy się wilków odzianych w owcze skóry.

Polak (XXI w) w wersji soft

" Naród pojmowany jako wspólnota polityczna, świadoma swych zasadniczych celów, rozumiejąca konieczność posiadania własnej ojczyzny będącej zarówno wspólnym dobrem, jak i niezbędnym narzędziem realizacji tak wspólnotowych jak i indywidualnych aspiracji – ten naród należy dopiero wytworzyć. "
cyt /Gadający Grzyb/
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Kapitalizm kompradorski

W miejsce zdrowej ekonomi i reguł wolnorynkowych powstał dziwny twór nazwany przez red. Michalkiewicza Kapitalizmem kompradorskim ..Co to u licha jest za dziwoląg, zajrzyjcie więc do zamieszczonego poniżej materiału filmowego a wszystko będzie jasne ..W jednej z wypowiedzi pod filmem czytamy :

" Problemy amerykańskiego kapitalizmu kompradorskiego w porównaniu do naszej odmiany kapitalizmu przypominają katar w stosunku do ostatniego stadium raka.

Trudno zaprzeczyć chociaż gdyby się do tego merytorycznie chcieć ustosunkować , należałoby przeprowadzić kolejną dogłębną analizę ..To zaś z kolei wymagałoby zastosowania odpowiednich narzędzi diagnostycznych ..

Kolejnym doskonałym materiałem tego typu jest film dok. Iside Job, analizujący jedno z najważniejszych katastroficznych zjawisk dziejących się obecnie w świecie . Mowa oczywiście jest o szalejącym od 2008 roku kryzysie finansowym i gospodarczym , wywołanym bańką spekulacyjną zapoczątkowaną nieodpowiedzialną deregulacją podaży pieniądza zainicjowaną przez szefostwo Banku Rezerw federalnych USA (FED)..

Ci zaś czyli FED utrzymując przed dłuższy czas niski próg stóp procentowych , spowodowali niekontrolowany wypływ taniego pieniądza na rynek. Brak jakichkolwiek realnych zabezpieczeń udzielanych kredytów pod zakup domków jednorodzinnych . Kredytów opartych o zdrowe zasady także niepotrzebne wtrącanie się administracji Busha udzielającej w ciemno poręczeń na spłatę każdego niemalże kredytu bez odpowiedniego zabezpieczenia hipotecznego w postaci chociażby wniesienia własnej części kapitału pod przyszłą spłatę kredytów . Skończyło się tak jak wcześniej już co poniektórzy zapowiadali czyli wielką katastrofą . Skutki tego szaleństwa owej dzikiej pogoni za pieniądzem odczuwamy każdego dnia . Każdy z nas na własnej skórze.

Tym którzy chcieli by wgłębić się w szczegóły i poznać od środka ów mechanizm polecam znakomity film dokumentalny w którym to autorzy analizują krok po kroku każde ze stadium budowania tej piramidy spekulacyjnej, której efektem jest obecnie szalejący w świecie Kryzys..

Tytuł tego filmu : Szwindel: Anatomia Kryzysu /Inside Job (2010)

Film nagrodzony Oscarem, to pierwszy materiał filmowy dokumentujący szokującą prawdę o kulisach kryzysu ekonomicznego z 2008 roku. Globalna zapaść na rynkach finansowych, która przyniosła straty w wysokości ponad 20 bilionów dolarów, doprowadziła w rezultacie do utraty pracy i domów przez miliony ludzi. Dzięki zakrojonym na szeroką skalę wnikliwym działaniom badawczym i wywiadom przeprowadzonym z głównymi graczami rynków finansowych, politykami i dziennikarzami, film pokazuje rozwój spekulacyjnych operacji finansowych i stojącego za nimi przemysłu finansowego. Rzuca również światło na wzajemne relacje i mechanizmy, które doprowadziły do skorumpowania działań politycznych, regulacyjnych i świata nauki. Narratorem filmu jest laureat Oscara Matt Damon

Gdy próbujemy odtworzyć materiał filmowy "Inside Job" czeka nas niemiła niespodzianka w postaci komunikatu tej treści :

cyt:
" Ten film jest już niestety niedostępny, ponieważ powiązane z nim konto YouTube zostało usunięte z powodu wielu powiadomień o naruszeniu praw autorskich przesłanych przez osoby trzecie, w tym
Telewizja Polska-itvp
Hi Film Productions
eOne Films "


Komentarz w tej konkretnej kwestii, moim zdaniem , jest zbędny.

Póki co próbujcie mimo wszystko może gdzieś ktoś już w między czasie znów go umieścił. Naprawdę film jest szokujący w szczegółach. Nawet taki spekulant jak George Soros był pod wrażeniem całej tej operacji .. To powinno nam dać już pewne wskazówki.

Mam ten film w całości ściągnięty z netu i w wolnej chwili spróbuję go ponownie tam umieścić , gdyż to w jaki sposób taki szwindel powstaje powinno być najlepszym antidotum na nachalną propagandę i PR ( pijar) wylewający się niemalże bez przerwy z "telewizorni" czy też innego masowego medium .

A od dawna wiadomym jest że najlepszy interes można "ubić" tylko wówczas gdy nasza świadomość zagrożenia ze strony takiego oszusta - jest minimalna lub równa zeru. Wówczas to niczego nie przeczuwając dajemy się naszemu "dobroczyńcy" wciągać krok po kroku ..wprost w zastawione misternie przez niego sidła...

" Strzeżmy się zatem wilków odzianych w owcze skóry. "


"Andruch" / z Opola /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz