5 sty 2012

Wesprzyjmy naszych Braci Węgrów (apel ) !

Isten, a*ldd meg a Magyart
**************************************************
/ Niech Bóg błogosławi Węgrom/


Jadwiga Andegaweńska                                    Stefan Batory

To kolejny , Wielki zryw Narodu węgierskiego , tym razem pod wodzą dumnego i mądrego męża stanu Victora Orbana , który to jako przywódca zwycięskiej prawicowej partii Fidesz przejął w swe ręce ster władzy i wraz z całym węgierskim parlamentem prowadzi swój Naród ku odzyskaniu prawdziwej wolności tak duchowej jak i materialnej w tym zwłaszcza niezależności gospodarczej.

Apeluję tą drogą do waszych patriotycznych sumień w tym do każdego z Was z osobna o wparcie tej jak się zdaje bardzo potrzebnej a przez to i wspaniałej inicjatywy. Naród Węgierski sam stanął do walki o swoje. W imię Boga Najwyższego uchwalił Konstytucje, odsunął dawnych krwiopijców od władzy a owe formacje uznał za nielegalną a wręcz przestępczą. Brawa należą się odważnym posłom węgierskiego parlamentu ale nade wszystko Im samym 10 mln populacji Węgrów.

Na czele obecnego rządu postawiono znakomitego nie tylko menagera ale i niestrudzonego patriotę, jak widać aż do tej pory znakomicie radzącego sobie z potężną falą "oporu" wszelkiej proweniencji lewactwa czy innego pomiotu szatańskiego. To człowiek jak się zdaje idealnie wkomponowany do całej tej sytuacji polityczno-gospodarczej. Godny następca sławnych wielkich królów Węgier takich chociażby jak Król Maciej Korwin (Matthias Corvin I Rex).

Na portalu "http://niepoprawni.pl/" pojawił się - apel blogera AdamDee ( " Apel - Polak, Węgier - propozycja akcji blogerskiej ) , który to niemalże dopasowuje się wręcz idealnie do zamysłów jakie i mnie ostatnimi czasy chodziły po głowie. Masz rację Adamie Tym wspaniałym ludziom należy się ze wszech miar wsparcie . Zasłużyli na nie jak mało która społeczność w Europie.

Teraz przekujmy swoje zamiary w czyn. Oczywiście że jestem za wszelką formą wsparcia. Pozdrawiam tą drogą wszystkich walczących o wolność Braci Węgrów !
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, a*ldd meg a Magyart
Niech to zawołanie będzie mottem przewodnim tej akcji . Uprasza się wszystkich popierających nasz apel Polaków ale i nie tylko o rozprzestrzenianie tej informacji wszędzie tam gdzie jest to tylko możliwe . Apeluję tą drogą do moich przyjaciół zrzeszonych w klubach Gazety Polskiej o wszelką możliwą w tym zakresie pomoc . Wiem że klubów GP na dzień dzisiejszy jest ponad 200 w kraju jak i na całym świecie. Ważne by każdy kto poczuwa się na siłach przekazał tą wieść innym by tamci z kolei ponieśli ją dalej i dalej.
Raz jeszcze apeluje do polskich sumień , nie bądźmy obojętni otwórzmy swe serca i zanieśmy jego odrobinę tam do naszych Braci po krwi, pomni na to co uczyniła do Polski wielka węgierka z urodzenia Jadwiga Andegaweńska - Królowa Polski , co uczynił dla świetności Najjaśniejszej Rzeczpospolitej wielki syn narodu węgierskiego Istvan Bathory , po swej koronacji przybrał imię Stefana.

Wejrzyjmy też i w obecnie czasy , straszny okres wejścia "sovietów" w 1956 roku na Węgry i masakry ludności broniącej Budapesztu i innych miast w podczas Powstania węgierskiego 1956. Wówczas to Węgrzy pozostali osamotnieni w swej walce o wolność . Przypomnijmy sobie i nasz Poznański Czerwiec 1956...

"Pamiętajcie , że w czasie wojny bolszewickiej tylko Oni nam pomogli. Posłali niemal cały zapas amunicji i ich fabryki zbrojeniowe pracowały dla Polskiej Armii. Zachód czekał aż nas Rosja bolszewicka załatwi!
/ cyt: Jadwiga Chmielowska /źródła :
*******************************************************
- http://niepoprawni.pl/blog/4991/glos-z-wegier
- Polak - Węgier dwa bratanki ...
- http://niepoprawni.pl/blog/5472/ja-bydlo-dwaj-muszkieterowie-my-za-wedrow-wegry-za-nas-0
- http://niepoprawni.pl/blog/5244/plan-orbana
- http://niepoprawni.pl/blog/1670/list-z-wegier-wersja-polskojezyczna
- http://niepoprawni.pl/blog/1670/lengyel-magyar-%E2%80%93-ket-jo-barat-egyuett-harcol-s-issza-borat
- http://niepoprawni.pl/blog/2619/gw-artysci-gromia-orbana


Andruch z Opola
http://andruch.blogspot.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz