21 sty 2012

Parlament UE - Węgrzy w batali o życie ! - "bardzo dziwaczne, że to wy uczycie nas demokracji"


Krisztina Morvai
( PE repr. węg.partii prawicowej Jobbik).


" To nie Węgry są powodem całkowitego fiaska Unii Europejskiej i załamania waszego systemu. Zamiast badać kwestie suwerenności i samostanowienia Węgier, dlaczego nie przyjrzycie się sobie, swoim decyzjom?"
- wygarnia eurokratom węgierska posłanka do PE


* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *


Plakat wyborczy kandydatów Jobbika | Od lewej do prawej: Gábor Vona (31, przewodniczący Jobbik); Krisztina Morvai (43, prawniczka specjalizująca się w prawach człowieka i europarlamentarzystka partii Jobbik od 2009); Zoltan Balczó (52, europarlamentarzysta i wiceprzewodniczący partii Jobbik)

/ Isten, áldd meg a magyart/     
/ Boże zbaw Węgrów /

To bardzo dziwaczne, że to wy uczycie nas demokracji!
[ Wypowiedź węgierskiej europarlamentażystki w dzień po wyborze M.Schultza na nowego przew. PE ]


Parlament Europejski, Strasburg - 18 stycznia 2012 r.
Mówca: Krisztina Morvai, niezrzeszona, Węgry
Debata: Ostatnie wydarzenia polityczne na Węgrzech


/ tekst z wystąpienia :/

Szanowni Panie i Panowie.

Węgry nie są powodem całkowitego fiaska Unii Europejskiej i załamania waszego systemu. Nie, to nie Węgry, to wy, drodzy państwo, to sama Unia Europejska. To wy, którzy podjęliście te wszystkie decyzje, które doprowadziły do masowego bezrobocia, masowego ubóstwa i masowego cierpienia w całej Europie.
Więc jest to bardzo ciekawe i bardzo dziwaczne, że to wy uczycie nas demokracji. O co chodzi w demokracji? Demokracja polega na reprezentowaniu swoich obywateli. Kogo wy reprezentujecie, drodzy panie i panowie? Czy wasi obywatele w Grecji, w Portugalii i tak dalej, biedni, bezrobotni, czy oni chcą żebyście tu siedzieli godzinami i wydali wszystkie środki Unii Europejskiej na omawianie wieku emerytalnego węgierskich sędziów, czy węgierskiego rzecznika ochrony danych osobowych, czy chcieliby abyście wy wyznali swoje grzechy?
Zamiast rozpatrywać kwestie suwerenności i samostanowienia Węgier, dlaczego nie przyjrzycie się sobie, swoim decyzjom? Dlaczego nie dowiecie się, co stanie się z Europą, co stanie się z ubogimi i jak można zakończyć wszystkie cierpienia, które to wy, drodzy panie i panowie, spowodowaliście?

Dziękuję .Nieco wcześniejsza bo sprzed roku wypowiedź Krisztiny Morvai o antywęgierskiej nagonce.


20.01.2011. Parlament Europejski.

/ tekst z wystąpienia :/

Na posiedzeniu europejskiej komisji co miało być tematem ...oczywiście węgierska ustawa medialna . Nie wierzyłam własnym uszom słysząc , jak nasi koledzy , socjalliberalni posłowie proponowali aby Unia wszczęła tzw. poważne postępowanie przeciwko państwu węgierskiemu, przeciwko państwu pełniącemu obecnie prezydenturę w Unii . Jest to najpoważniejsza sankcja prawna jaką dysponuje Unia .Ani takiej , ani innej sankcji nie używano , gdy pomiędzy 2002 a 2010 rokiem rząd socjalistyczno-liberalny rozbijał wszystkie demonstracje , setki ludzi zamknięto bezprawnie w więzieniach, strzelając do ludzi /gumowymi pociskami/ wybijano im oczy i ciężko okaleczano. Jeśli po takich wydarzeniach Unia zastosuje sankcje przeciwko obecnemu rządowi ( Orbána), to w końcu otworzą się oczy tym , którzy mieli jeszcze jakiekolwiek iluzje w stosunku do stanowiska Unii jeśli chodzi o Węgry. Myślę że to doprowadzi do tego , że naród węgierski zacznie się domagać wystąpienia z Unii. I będą też inni , którzy podążą za nami.

Dziękuję bardzo .

Jeden z komentatorów napisał:
Dobrze powiedziała. Po tym wszystkim doskonale widać jaka jest prawdziwa intencja działania i istnienia Unii Europejskiej. Zniszczenie krajów członkowskich jako konkurencja gospodarcza co pozwoli stworzyć z nich wiecznie drugoplanowe, nic nie znaczące kraiki którym można z łaski otwierać lub zamykać przed nosem rynki? pracy. Które zawsze będą drugoplanowym krajem który dostarcza taniej siły roboczej. A my się cieszymy... Pozdrawiam Patriotów, Narodowców i w tej kwestii Eurosceptyków.
- OstatniPatriota


Nigel Farage: Robak się odwrócił, panie Orbán


• Parlament Europejski, Strasburg - 05 lipca 2011
• Mowca: poseł Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący z EFD w Parlamencie Europejskim (Europa Wolności i Demokracji)
• Debata: Oświadczenia Rady i Komisji - Przegląd prezydencji węgierskiej, z przewodniczącym Komisji José Manuel Barroso i premierem Węgier Viktorem Orbánem


/ tekst z wystąpienia :/

Panie Orbán , jest pan jednym z niewielu przywódców europejskich , który ma pojęcie o historii, wierzy w państwo narodowe i jest orędownikiem demokracji.Powiedziałbym , że Węgry mają szczęście , że pana mają. I pokazał pan , że nie pozwoli pan na to by być terroryzowanym przez tych UE-nacjonalistów. Kiedy mówi pan : "Przedtem rozkazywała nam Moskwa , a teraz Bruksela " , i mówi pan , że się temu przeciwstawicie , to naprawdę mówi pan serio. Myślę więc, że okazał się pan być tajna bronią ruchu eurosceptycznego , a pańska sześciomiesięczna kadencja tej prezydentury była zaiste historyczna ,ponieważ w ciągu ostatnich sześciu miesięcy narody Europy w końcu ocknęły się do tego jak kompletnie niedemokratyczny i nietrafiony jest to projekt. A było kilka prawdziwych atrakcji pańskich sześciu miesięcy , zwłaszcza myślą wraca się do wyborów w Finlandii i oszałamiającego sukcesu Partii Prawdziwych Finów. Bo któż może winić zwykłych , płacących podatki wyborców w Finlandii , lub gdzie indziej , że mówią : "Nie chcemy dalej ratować tego nieudanego projektu o nazwie Euro." Oczywiście fińskim wyborom deptała po piętach trzecia katastrofa, trzecia ofiara - pana Barosso rodzima Portugalia potrzebowała ratunku. A następnie wróciliśmy do Grecji po drugi bail-out /Bailauty' mogą mieć różną formę, również bezpośredniej dotacji, ale zazwyczaj pożyczki lub gwarancji kredytowej/ , z ludźmi robiącymi zamieszki na ulicach . Ale na domiar wszystkiego , prawdziwą atrakcją pańskiej prezydentury było to , że Duńczycy podarli układ z Schengen. Więc w sumie powiedziałbym , że miał pan niezwykłe , znakomite sześć miesięcy na urzędzie.Więcej się wydarzyło , by rozbudzić demokrację i przyszłość państw narodowych , niż chyba kiedykolwiek wcześniej . Myślę , że jest rosnąca świadomość zarówno tu , jak gdzie indziej , że "robak się odwrócił" [z Szekspira: "Najmniejszy robak się odwróci , gdy się go depcze"], że widzieliśmy początek końca tego niezwykle niebezpiecznego projektu.

Panie Orbán, świetna robota!


Martin Schulz nowym przewodniczącym PE

17 sty 2012, 11:22 PG / PAP, Deutsche Welle
Martin Schulz, fot. AFP
Martin Schulz, fot. AFP

"Niemiecki socjaldemokrata Martin Schulz został dzisiaj (17 sty 2012) wybrany w Strasburgu na nowego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, uzyskując poparcie 387 z 699 głosujących eurodeputowanych. Będzie kierował PE przez dwa i pół roku."
czytaj : całość

Nigel Farage wita Schulza na stołku szefa PE


Parlament Europejski, Strasburg - 17 stycznia 2012 r.
Mówca: Nigel Farage, UKIP, współprzewodniczący grupy EFD.
Debata: Wybór przewodniczącego Parlamentu Europejskiego (właśnie wybrano niemieckiego socjaldemokratę Martina Schulza z 387 głosami na 670 głosów)


/ tekst z wystąpienia :/

No cóż, dzień dobry Panie Schulz, Przewodniczący Schulz!

Wiem, że moim zadaniem jest pogratulować panu, ale zważywszy, że znaliśmy ten wynik dwa i pół roku temu, jako rezultat układu, naprawdę wydaje się, że nie ma to zbyt wielkiego sensu. Bo przecież nikt w dzisiejszej Europie nigdy nie dostałby znacznego, wpływowego stanowiska, które ustalono by we w pełni otwartym procesie; jestem pewien, że pan Barroso się z tym zgodzi.
Rozmyślałem dziś rano, zastanawiałem się, jakiego przewodniczącego Schulza dostaniemy? Czy będziemy mieli godnego, opanowanego - człowieka, który zachowuje się jak marszałek wszystkich wielkich parlamentów całego świata, kogoś, kto stawia siebie ponad polityką i partykularyzmami codziennych sporów i jest ambasadorem, a nawet mężem stanu.
Czy otrzymamy Martina Schulza, jakiego mogliśmy poznać od 2004 r., jako lidera grupy socjalistycznej. Wiecie jakiego mam na myśli - warczącego, złego, niezdolnego kontrolować swój temperament, nietolerancyjnego wobec każdego o odmiennym punkcie widzenia. Tego, który pogardza wolnymi referendami, w których ludzie mają czelność głosować 'NIE'. Kogoś, kto jest antybrytyjski po koniuszki palców i nie lubi wolnego rynku.
Zastanawiałem się, którego z nich będziemy mieli? Otóż pańska mowa wstępna rozstrzygnęła mi to pytanie. Jest całkiem jasne, będziemy mieć dwa i pół roku politycznego fanatyzmu z urzędu. I muszę powiedzieć, że tylko kraj Trzeciego Świata, tylko republika bananowa chciałby mieć jawnie politycznego przewodniczącego parlamentu, ale to właśnie mamy.
Ja może i reprezentuję najmniejszą grupę w Parlamencie panie Schulz, ale mogę panu powiedzieć, że jest to grupa, której idee i poglądy są teraz powtarzane przez coraz większą liczbę obywateli na całym kontynencie. Z pewnością zgodzi się pan, że badania opinii publicznej pokazują, że jest to jakby pół na pół, czy ludzie sądzą, że ta UE jest rzeczą dobrą, czy też złą.
To, co reprezentujemy, proszę pana, to nie jest anty-europeizm - to nie o to chodzi. Wierzymy w demokrację państw narodowych. Chcemy Europy handlu, chcemy Europy współpracy, chcemy Europy, która jest odpowiedzialna. Nie chcemy Europy, która dąży do bycia światowym supermocarstwem.
Nie chcemy Europy rządzonej przez pana Barroso i Komisję na podstawie tzw. metody wspólnotowej. I zrobię co w mojej mocy, aby zapewnić opozycję polityczną dla pańskiej prezydencji w ciągu najbliższych dwóch i pół roku. I mam nadzieję, że da nam pan uczciwą możliwość bycia wysłuchanym.

Dziękuję.Ryszard Legutko - o podwójnych standardach w UE


Parlament Europejski, Strasburg - 18 stycznia 2012 r.
Debata: Ostatnie wydarzenia polityczne na Węgrzech
Mówca: Ryszard Antoni Legutko, PiS, członek grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów


/ tekst z wystąpienia :/

Panie Premierze Orbán!

Tak jak każde ludzkie przedsięwzięcie, pańskie ma swoje wady i zasługuje na sprawiedliwą krytykę, ale wiele z tego, co słyszeliśmy dzisiaj nie było krytyką, lecz serią gniewnych wybuchów na granicy histerii. Niektóre z przepisów, za które moi koledzy krytykowali Węgry, dotyczące banku centralnego lub sądu najwyższego, istnieją również w moim kraju, Polsce, lecz ich krytykowanie nigdy nie przyszło im do głowy. Dlaczego? Ponieważ aprobują polski rząd, a nie aprobują rządu węgierskiego wyłącznie z powodów ideologicznych.
Kiedy Węgry były dewastowane przez rząd socjalistyczny, ta Izbia bezwstydnie milczała. Dlaczego? Z powodu choroby podwójnych standardów. Ale jest też inna choroba: nie ufanie ludziom. Obywatele Węgier nadal wspierają rząd premiera Orbána. Dlaczego nie ufamy tym ludziom? Wszakże to właśnie oni, a nie UE, są prawdziwymi strażnikami demokracji.

Panie Premierze Orbán, życzę Panu i narodowi węgierskiemu wszelkich sukcesów.
Jeszcze Polska nie zginęła / Isten, áldd meg a magyart

źródła :

- http://karasekus.blogspot.com/
- http://karasekus.blogspot.com/2012/01/ryszard-legutko-o-podwojnych.html
- http://karasekus.blogspot.com/2012/01/zastanawiaem-sie-dzis-rano-jakiego.html
- http://www.cafebabel.pl/article/33365/polityczna-wojna-domowa-na-wegrzech.html
- http://wiadomosci.onet.pl/swiat/martin-schulz-nowym-przewodniczacym-pe,1,5000116,wiadomosc.html
- http://niepoprawni.pl/blog/1164/apel-polak-wegier-propozycja"Andruch" /Klub GP w Opolu /
http://andruch.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz